REKLAMA

Piotr Beczała zaśpiewa 14 marca na specjalnym koncercie dedykowanym Ukrainie w Metropolitan Opera

Na scenie razem z polską gwiazdą wystąpią: norweska sopranistka Lise Davidsen, pochodząca z Republiki Południowej Afryki sopranistka Elza van den Heever oraz mezzosopranistka Jamie Barton i bas-baryton Ryan Speedo Green. Usłyszymy też ukraińskiego bas-barytona Wladyslawa Buialskyiego.

Orkiestrę i Chór Met oraz imponującą obsadę solistów poprowadzi dyrektor muzyczny Yannick Nézet-Séguin. Występ będzie wyrazem solidarności z atakowanymi obywatelami Ukrainy, a zyski ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na wsparcie działań humanitarnych w tym kraju.

– „Met i jego artyści pod przewodnictwem Yannicka chcą udzielić wsparcia niewinnym ofiarom Ukrainy, których życie zostało rozdarte na strzępy. Mamy nadzieję, że siła naszego występu przyniesie pewne artystyczne ukojenie, pomagając jednocześnie we wzbudzeniu empatii ludzi na całym świecie i inspirując do przekazywania darowizn” – powiedział dyrektor generalny Met, Peter Gelb.

Artyści rozpoczną koncert wspólnym wykonaniem ukraińskiego hymnu narodowego. W programie znajdzie się również „Modlitwa za Ukrainę” skomponowana przez Wałentyna Sylwestrowa. Koncert będzie transmitowany w Stanach Zjednoczonych w radiu, a także na arenie międzynarodowej przez Europejską Unię Nadawców. Będzie go można również posłuchać na żywo za pośrednictwem metopera.org.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne