REKLAMA

Polscy artyści na świecie: Artur Ruciński wystąpi w marcu w roli Giorgio Germonta w Państwowej Operze w Hamburgu

Polski baryton Artur Ruciński po niedawnych występach w Monachium i Pampelunie spędzi marzec w Hamburgu, gdzie wcieli się w postać Giorgio Germonta w „Traviacie” Giuseppe Verdiego.

Artur Ruciński ponownie powróci na scenę Opery w Hamburgu. Zaśpiewa partię Giorgio Germonta w „Traviacie” Giuseppe Verdiego. Orkiestrę poprowadzi Maestro Stefano Ranzani. W postać Violetty wcielą się dwie sopranistki: Aida Garifullina oraz Elbenita Kajtazi. Scenicznego syna we wszystkich marcowych spektaklach zaśpiewa słowacki tenor Pavol Breslik, a w niewielkiej partii Markiza d’Obigny wystąpi polski bas, Hubert Kowalczyk, członek zespołu Opery w Hamburgu od obecnego sezonu.

Premiera spektaklu w reżyserii Johannesa Eratha odbyła się odbyła się w 2013 roku. W grudniu 2021 roku Germonta w tej produkcji śpiewał inny polski baryton, Andrzej Dobber.

Artur Ruciński pojawia się w Hamburgu regularnie od 2010 roku, kiedy wziął udział w otwarciu sezonu jako Henryk w „Łucji z Lammermoor” Gaetana Donizettiego, u boku Piotra Beczały. Na tej scenie śpiewał także tytułowego „Cyrulika sewilskiego” Gioachina Rossiniego oraz Forda w „Falstaffie” Giuseppe Verdiego.

W marcu 2022 roku odbędą się cztery spektakle „Traviaty”: 4, 6, 17 i 20 marca.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne