REKLAMA

Prawykonanie „Koncertu na flet i orkiestrę symfoniczną” Gary’ego Guthmana w Warszawie

Orkiestrę Sinfonia Iuventus poprowadzi Piotr Sułkowski, a partię fletu wykona Łukasz Długosz, należący do najbardziej wszechstronnych i cenionych flecistów swego pokolenia.

Gary Guthman to pochodzący ze Stanów Zjednoczonych muzyk jazzowy, kompozytor, pedagog i autor tekstów. Koncertował jako solista w ponad 300 salach filharmonicznych Kanady i Stanów Zjednoczonych. Od 2007 roku z powodzeniem występuje na festiwalach jazzowych oraz w filharmoniach Europy ze swoimi autorskimi projektami. Jest też znany i aktywny na polskiej scenie muzycznej.

Solista, uznawany za jednego z najbardziej cenionych trębaczy, jest również autorem wielu kompozycji obejmujących koncerty instrumentalne, suity orkiestrowe, muzykę filmową i musicale. W 2017 roku artysta napisał „Concerto Romantico”. Jest to koncert na harfę i orkiestrę symfoniczną, który powstał z myślą o harfistce Małgorzacie Zalewskiej. „Koncert na flet” powstał z kolei dla polskiego flecisty Łukasza Długosza. Zgodnie z tradycją gatunku jest trzyczęściowy.

Koncert „Guthman, Skoryk, Grieg”  odbędzie się 29 kwietnia o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Usłyszymy również hymn państwowy Ukrainy „Szcze ne wmerła Ukrajiny ni sława, ni wola”, (muz. Mychajło Werbycki), a po przerwie „Melodię a-moll” Myrosława Skoryka oraz I i II Suitę „Peer Gynt” Edvarda Griega.

„Koncert na flet i orkiestrę” Gary’ego Guthmana dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne