REKLAMA

Scena Młodych: Magdalena Urbanowicz jako Kornelia w Operze w Pizie

Młoda polska mezzosopranistka, Magdalena Urbanowicz, wystąpi w lutym jako Kornelia w produkcji „Juliusza Cezara" Georga Friedricha Händla w Teatrze Operowym w Pizie.

Nowa produkcja „Juliusza Cezara” Georga Friedricha Händla, w reżyserii Marca Mazzoniego i pod dyrekcją Carla Ipaty, zostanie pokazana w Pizie dwukrotnie: 25 i 27 lutego. Wraz z Urbanowicz wystąpią m.in.: Marco Bussi (rola tytułowa), Silvia Della Benetta (Kleopatra) oraz Sonia Prina (Ptolemeusz).

Magdalena Urbanowicz po ukończeniu studiów na Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, wyjechała doskonalić swoje umiejętności do Florencji. Ukończyła tam Państwowe Muzyczne Konserwatorium im. L. Cherubiniego, na kierunkach: śpiew renesansowy i barokowy oraz wokalna muzyka kameralna. Na włoskich scenach występowała m. in.: jako Trzecia Dama w „Czarodziejskim flecie” Wolfganga Amadeusza Mozarta w Teatro Maggio Musicale Fiorentino, Leonia w „La gita in campagnia” Maria Peragalla, Magdalena w „Rigoletcie” Giuseppe Verdiego w Spoleto oraz Suzuki w „Madamie Butterfly” Giacoma Pucciniego w Spoleto i Perugii.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne