REKLAMA

Sinfonia Varsovia w La Roque d’Anthéron

Trwa 42. Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny w La Roque d'Anthéron. W dniach 5–12 sierpnia Sinfonia Varsovia wystąpi po raz kolejny na scenie amfiteatru parku Chateau de Florans obok pianistów i dyrygentów międzynarodowej sławy.

Festiwal w prowansalskim La Roque-d’Anthéron jest uznawany za jedno z najważniejszych tego rodzaju wydarzeń na świecie. Sinfonia Varsovia i Polska Orkiestra Kameralna brały w nim udział od pierwszych lat jego istnienia, partnerując jako stały gość całej plejadzie najsłynniejszych pianistów naszych czasów, jak Nelson Freire, Daniil Trifonov i Nicholas Angelich.

W tym roku Sinfonia Varsovia wystąpi u boku takich pianistów, jak Florent Boffard, Nelson Goerner, David Kadouch, Alexandre Kantorow, Adam Laloum, Anne Queffélec, Gabriel Stern i Tanguy de Williencourt. Orkiestrą pokierują Aziz Shokhakimov i Pascal Rophé. W programie koncerty fortepianowe Béli Bartóka, Johannesa Brahmsa, Piotra Czajkowskiego, Györgya Ligetiego, Franciszka Liszta, Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz Roberta i Klary Schumannów, a także utwory na orkiestrę symfoniczną Brahmsa, Schumanna i Antonína Dvořáka.

Koncerty 5 i 6 sierpnia będą transmitowane na żywo przez rozgłośnię France Musique. Dodatkowo koncert 6 sierpnia transmitowany będzie na żywo także w Programie Drugim Polskiego Radia. Szczegóły dotyczące transmisji na stronie: www.francemusique.fr oraz www.polskieradio.pl.

Więcej informacji na temat festiwalu znajduje się na stronach: www.sinfoniavarsovia.org oraz www.festival-piano.com.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne