REKLAMA

„Śladami wielkich kompozytorów” po Dolnym Śląsku

Bogata i wielowarstwowa historia Dolnego Śląska niemal na każdym kroku dostarcza materiału do twórczego przyjrzenia się pięknym tradycjom regionu, w którym na przestrzeni setek lat mieszkali i bywali również światowej sławy muzycy.

Karol Lipiński, Antoni Radziwiłł, Józef Wieniawski, Ferenz Liszt, Hektor Berlioz, Richard Wagner, Richard Strauss, Fryderyk Chopin, Feliks Mendelssohn, Ludomir Różycki czy Franz Eckert to tylko niektórzy z kompozytorów odwiedzających Dolny Śląsk. Nie tylko bowiem Wrocław (niemieckie Breslau i czeski Vratislav) – jako stolica i największe miasto regionu – gościł znakomitych muzyków. Również w pięknych uzdrowiskach Kotliny Kłodzkiej oraz mniejszych miastach kwitło życie artystyczne (i towarzyskie).

Stowarzyszenie im. Richarda Straussa wraz z dolnośląskimi partnerami zaprasza na koncert w ramach projektu „Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku” we Wrocławiu, poświęconego znanym twórcom muzyki klasycznej. Program inspirowany jest kompozytorami romantycznymi (m. in. Hectorem Berliozem i Feliksem Mendelssohnem-Bartholdym). Wystąpi w nim Iryna Zhytynska (mezzosopran), a przy fortepianie śpiewaczce towarzyszyć będzie Ashot Drnayan-Babrouski. Usłyszymy arie operowe i pieśni m. in. Fryderyka Chopina, Georgesa Bizeta, Pietra Mascagniego, Camille’a Saint-Saënsa, Gabriela Fauré, Semena Hulaka-Artemowskiego i Julesa Masseneta.

Koncert odbędzie się 13 listopada (niedziela) w Centrum Kultury i Edukacji Bakara we Wrocławiu i Wstęp jest wolny. Bezpłatne wejściówki można odebrać w sekretariacie CKiE Bakara. Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Partnerem wydarzenia jest Klinika Okulistyczna Optegra.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne