REKLAMA

Operowy dreszczowiec z Amsterdamu. Retransmisja nowej inscenizacji „Toski” w polskich kinach

Przedstawienie przygotowane przez zespół De Nationale Opera w Amsterdamie zarejestrowano w maju 2022 roku. W niedzielę, 26 lutego, spektakl będzie wyświetlany w sieci Multikino w całej Polsce o godz. 15.00.

Amsterdamska „Tosca” skupia się na najciemniejszych stronach wszystkich postaci. Przedstawienie przygotował muzycznie młody szwajcarski dyrygent Lorenzo Viotti, główny dyrygent Opery Narodowej w Amsterdamie. W rolę Maria Cavaradossiego wcielił się Amerykanin Joshua Guerrero, a demonicznego barona Scarpię zaśpiewał Armeńczyk Gevorg Hakobyan. Partię tytułową kreuje szwedzka sopranistka Malin Byström, która na co dzień śpiewa w najlepszych teatrach świata.

Zwiastun spektaklu

Inscenizację arcydziela Giacomo Pucciniego powierzono jednemu z najciekawszych reżyserów teatralnych świata. Pochodzący z Australii Barrie Kosky słynie z niekonwencjonalnych, ale zawsze zgodnych z myślą kompozytora, spektakli. Jego „Czarodziejski flet Mozarta”, utrzymany w konwencji filmu niemego, grany jest przy pełnych widowniach od berlińskiej Komische Oper, której przez lata był dyrektorem, po warszawski Teatr Wielki-Operę Narodową. Dla Bayreuther Festspiele, festiwalu poświęconego wyłącznie dziełom Ryszarda Wagnera, Kosky wyreżyserował „Śpiewaków norymberskich”. Spektakl ten zyskał miano kultowego, także dlatego, że reżyser jest Żydem.

„Tosca”, Opera Narodowa w Amsterdamie © Marco Borggreve

Retransmisja przedstawienia odbędzie się w niedzielę, 26 lutego 2023 roku w sieci Multikino: Multikino Bydgoszcz, Multikino Gdańsk, Multikino Katowice, Multikino Kielce, Multikino Kraków, Multikino Lublin, Multikino Łódź, Multikino Olsztyn, Multikino Poznań Malta, Multikino Poznań Stary Browar, Multikino Rzeszów, Multikino Sopot, Multikino Szczecin, Multikino Świnoujście, Multikino Tychy City Point, Multikino Warszawa Młociny, Multikino Warszawa Ursynów, Multikino Warszawa Złote Tarasy, Multikino Włocławek, Multikino Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Multikino Zabrze, a także w kinie Oskard w Koninie. Pełna lista i link do biletów znajduje się tutaj.

Spektakl, który trwa około 2 godzin i 20 minut (w tym jedna przerwa) zostanie wyświetlony z polskimi napisami.

Finał I aktu (modlitwa „Te Deum”) w „Tosce” z Opery Narodowej w Amsterdamie

 

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne