REKLAMA

Trzej Tenorzy przywitają nadchodzący rok podczas Gali Sylwestrowej w Operze Wrocławskiej

Rafał Bartmiński, Giorgi Sturua i Tadeusz Szlenkier wystąpią w uroczystym koncercie na pożegnanie roku 2022 we Wrocławiu. Orkiestrę Opery Wrocławskiej poprowadzi Adam Banaszak. Dekoracje stanowić będzie zaadaptowana na potrzeby tego wyjątkowego wieczoru scenografia Waldemara Zawodzińskiego ze spektaklu „Manon”, niedawnej premiery w tym teatrze.

Trzej tenorzy: Rafał Bartmiński, Giorgi Sturua i Tadeusz Szlenkier zapewnią potrójną dawkę niepowtarzalnych emocji i doskonałej, karnawałowej zabawy. Każdy z nich zachwyca głosem i osobowością sceniczną, wcielając się w role największych bohaterów operowych. Ci znakomici artyści występują na krajowych i zagranicznych scenach operowych. W ostatnich sezonach stali się także znani wrocławskiej publiczności, śpiewając w takich produkcjach, jak „Tosca”, „Wolny strzelec”, „Halka”, „Carmen” czy „Madame Butterfly”. Jak obiecuje Opera Wrocławska, gdy spotkają się razem na scenie muzycznym emocjom nie będzie końca.

W programie koncertu znajdą się najsłynniejsze operowe arie tenorowe (m. in. „E lucevan le stelle”, „La donna è mobile”, „Nessun dorma” czy „Szumią jodły”), a także ponadczasowe przeboje operetkowe, musicalowe i filmowe („Wielka sława to żart”, „Maria”, „Brunetki – blondynki”, „Granada”). Nie zabraknie także popularnych pieśni neapolitańskich, rozsławionych przez wielkich tenorów („Torna a Sorrento”, „O sole mio”). Szampańską atmosferę wieczoru podkreślą dynamiczne fragmenty orkiestrowe z oper francuskich i hiszpańskich, a także słynne kompozycje Johanna Straussa syna (polka „Grzmoty i błyskawice” i walc „Nad pięknym, modrym Dunajem”).

Gala Sylwestrowa w Operze Wrocławskiej odbędzie się 31 grudnia o godz. 19.00.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne