REKLAMA

VII edycja Festiwalu „Ostrołęckie Operalia”

Wydarzenie rozpocznie się 26 sierpnia. Jak zachęcają organizatorzy będzie to spotkanie muzycznych światów opery, rozrywki i filmu, jednocześnie zachęcając nieprzekonanych do klasyki, aby przyjść na wydarzenia i spróbować często pierwszego kontaktu z „kulturą wyższą”.

Natasza Urbańska, Jacek Wójcicki, Joanna Trzepiecińska, Rafał Szatan, Ewa Kasprzyk, Artur Żmijewski, wspaniali artyści operowi z całej Polski: Joanna Nawrot, Justyna Reczeniedi, Ewelina Szybilska, Dariusz Wójcik, Adam Sobierajski, Voytek Soko Sokolnicki i Agnieszka Sokolnicka – to nazwiska VII edycji Festiwalu, który odbędzie się w Ostrołęce i Powiecie Ostrołęckim. Towarzyszyć im będą Zespoły i Orkiestry Festiwalowe.

Dla najmłodszych melomanów organizatorzy przygotowali koncert familijny DISNEY’owo – OPER’owo. W programie będzie trochę muzyki z bajek, ale też utwory operowe. Po raz pierwszy w historii Ostrołęki widzowie będą też świadkami mappingu przygotowanego specjalnie do muzyki przez polską graficzkę Karolinę Jacewicz, wyświetlanego na bryle Mauzoleum (Forty Bema). 

Na Ostrołęckie Operalia zaprasza Prezydent Miasta Ostrołęki – Łukasz Kulik oraz Towarzystwo Muzyczne im. Grażyny Bacewiczówny w Ostrołęce. Partnerami są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Miasto Ostrołęka, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Muzeum Kultury Kurpiowskiej, Ostrołęckie Centrum Kultury, MZOSTiIT, MZK, WSAP, Gminą Lelis i Gminą Rzekuń. Dyrektorem artystycznym jest Jakub Milewski.

Festiwal potrwa do 4 września. Pełny program znajduje się tutaj.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne