REKLAMA

„Wiedeń moich marzeń” – widowisko muzyczne

„Wiedeń moich marzeń” to atrakcyjne widowisko muzyczne zrealizowane przez dyrektora artystycznego ORFEO Fundacji im. Bogusława Kaczyńskiego i Sceny ORFEO – reżysera Krzysztofa Korwina-Piotrowskiego i choreograf Annę Siwczyk.

„Wiedeń moich marzeń” to atrakcyjne widowisko muzyczne zrealizowane przez dyrektora artystycznego ORFEO Fundacji im. Bogusława Kaczyńskiego i Sceny ORFEO – reżysera Krzysztofa Korwina-Piotrowskiego i choreograf Annę Siwczyk. Akcja spektaklu toczy się w wiedeńskim parku, gdzie wszystko może się wydarzyć jak w baśniach tysiąca i jednej nocy. Pojawiają się między innymi: dyplomaci, damy, żołnierze, Azjaci, kwiaciarka, gazeciarz, kelnerka w kawiarence. Tańczy się tu walce, czardasze i polki. Króluje muzyka Johanna Straussa („Baron cygański”, „Zemsta nietoperza”, „Wiedeńska krew”, „Tysiąc i jedna noc”), ale słychać też melodie Lehára („Kraina uśmiechu”, “Wesoła wdówka”). Można będzie przekonać się, jakie są klucze do bram miłości, jak kobiety kochają kapelusze, jaki pociąg jedzie z Państwa miasta do samego Wiednia, kogo cesarz Franciszek Józef obdarowywał drogą biżuterią i dlaczego wiedeńska krew jest najbardziej odpowiednia dla naszych serc. Wybitnym śpiewakom z teatrów muzycznych i operowych (Małgorzacie Długosz, Anicie Maszczyk, Joannie Trafas, Łukaszowi Gajowi i Adamowi Sobierajskiemu) towarzyszy zespół wokalno-taneczny „Orfeum” oraz Chopin University Chamber Orchestra pod dyrekcją Rafała Janiaka po wspaniałym tournée w Chinach. W wersji kameralnej śpiewakom towarzyszy pianista lub Zespół Straussowski.

Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego: Wiedeń moich marzeń

Pierwsza wersja widowiska powstała w Gliwickim Teatrze Muzycznym w 2004 roku. Spektakl został zaprezentowany kilkadziesiąt razy w wielu miastach Polski, m.in. w Sali Kongresowej w Warszawie, Filharmonii Krakowskiej i Teatrze Wielkim w Łodzi. Pozostawał w repertuarze GTM przez 12 lat. Premiera nowej wersji, z warszawską orkiestrą, zmodyfikowanym repertuarem i projekcją wiedeńskich plenerów – odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Białej Podlaskiej 29 września 2019 roku w ramach Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. Widowisko zostało nagrodzone długimi owacjami na stojąco 2500 widzów.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne