REKLAMA

Opera i rytmy latynoamerykańskie. XIX Koncert Noworoczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Filharmonii Narodowej

Mazowiecki Teatr Muzyczny już po raz 19. zaprasza na powitanie Nowego Roku w Filharmonii Narodowej. W koncercie 1 stycznia 2024 roku w części pierwszej wystąpią znani polscy artyści operowi: Ewa Tracz, Monika Ledzion-Porczyńska, Arnold Rutkowski oraz Szymon Komasa. Część druga będzie podróżą do Ameryki Łacińskiej. Orkiestrę Symfoniczną Mazowieckiego Teatru Muzycznego poprowadzi Jacomo Bairos.

– To wielkie wyzwanie, aby co roku Państwa czymś innym, nowym zaskoczyć. To też wyzwanie, abyśmy wszyscy ten pierwszy wieczór Nowego Roku spędzili w sposób wyjątkowy. Tym razem zabierzemy Państwa w naprawdę daleką podróż. W pierwszej części wybitni soliści operowi wykonają arie i duety operowe. W drugiej wyruszymy w noworoczną podróż m.in. do Ameryki Łacińskiej. Kto nie kocha kubańskich rytmów, a tych nie zabraknie w drugiej części koncertu. Goście, którzy przylecą do nas zza Oceanu zagrają klasyczne utwory w odsłonach „Cuban style”, w rytmie cha – cha i pozostałych latynoamerykańskich tańców. Przywitamy Nowy Rok z przytupem w towarzystwie naprawdę gorących rytmów.’’ – mówi Jakub Milewski, kierownik artystyczny teatru. 

Wielbiciele operowej klasyki wszechczasów nie będą zawiedzeni. W programie części operowej znają się m. in. : aria Kalafa ,,Nessun dorma’’ z ,,Turandot’’ Giacomo Pucciniego, ,,Largo al factotum’’ z ,,Cyrulika sewilskiego” Gioachina Rossiniego oraz ,, Duet kwiatów’’ z opery „Lakmé” Léo Delibesa. Wystąpią wybitni polscy soliści: Ewa Tracz (sopran), Monika Ledzion – Porczyńska (mezzosopran), Arnold Rutkowski (tenor) i Szymon Komasa (baryton).

W drugiej części Koncertu na scenie będą królować gorące rytmy z Ameryki Południowej. Publiczność usłyszy zaskakujące aranżacje i pozornie niemożliwe połączenia artystycznych stylów muzycznych, m.in. utwór ,,Beethoven in Havana’’ na podstawie „Allegretta” VII Symfonii Ludwiga van Beethovena w wykonaniu Joachim Horsley Trio. Zespół wystąpi w składzie: Joachim Horsley – fortepian, Yonathan ,,Morocho’’ Gavidia – perkusja oraz Thomas Bellon- perkusja.

Plakat XIX Koncertu Noworocznego Mazowieckiego Teatru Muzycznego © Mazowiecki Teatr Muzyczny
Plakat XIX Koncertu Noworocznego Mazowieckiego Teatru Muzycznego © Mazowiecki Teatr Muzyczny

Orkiestrę Symfoniczną Mazowieckiego Teatru Muzycznego poprowadzi portugalsko -amerykański dyrygent Jacomo Bairos, o którym w zagranicznej prasie pisano: światowej klasy, ekscytujący, inspirujący.

– Od kilkunastu lat bawimy, wzruszamy, rozpalamy zgromadzoną Publiczność. Świadczą o tym owacje na stojąco i pozytywne recenzje po koncertach. Zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie muzyczne, niech będzie ono wyjątkowym początkiem Nowego Roku – mówi Dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego Iwona Wujastyk.

Noworoczny Koncert Mazowieckiego Teatru Muzycznego odbędzie się 1 stycznia 2024 roku o godz. 18.00 w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Bilety można kupić na stronie internetowej MTM lub w kasie biletowej przy ul. Jagiellońskiej 26 w Warszawie.

ORFEO Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego jest jednym z patronów muzycznych tego przedsięwzięcia.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne