REKLAMA

Po raz 22 ośmiu tenorów walczyć będzie w Szczecinie

Kolejny raz tenorzy z różnych zakątków świata zaprezentują się w najpiękniejszych ariach operowych, operetkowych i pieśniach neapolitańskich w szczecińskim Teatrze Letnim. Wielki Turniej Tenorów organizowany jest przez Operę na Zamku.

Tenorzy z całego świata zabrzmią pełnym głosem, w pięknym amfiteatrze, w fantastycznej, odprężającej atmosferze. Przez lata formuła Turnieju ewoluowała i wzbogacała się o kolejne atrakcje. Jej główna idea pozostała jednak niezmienna. Śpiewacy rywalizują o względy publiczności, która nagradza swojego faworyta symboliczną różą. Triumfuje ten, który zdobędzie największą liczbę kwiatów. Zmagania będzie można śledzić podczas jedynego takiego wieczoru w roku w niezwykłej scenerii nowoczesnego Teatru Letniego, oświetlonego feerią barw.

Letnia aura, piękne głosy, porywające arie i pieśni oraz popisowe partie w wykonaniu orkiestry Opery na Zamku sprawiają, że szczeciński Wielki Turniej Tenorów ma już swoją ugruntowaną tradycję. Wydarzenie celowo organizowane jest nie w gmachu Teatru, a w malowniczym Teatrze Letnim w Szczecinie im. Heleny Majdaniec. Ta wybitna polska wokalistka, legenda polskiej piosenki była związana z tym właśnie miastem.

Wielki Turniej Tenorów w Szczecinie © Sylwester Pińczuk, materiały promocyjne poprzednich edycji
Wielki Turniej Tenorów w Szczecinie © Sylwester Pińczuk, materiały promocyjne poprzednich edycji

W 22. Wielkim Turnieju Tenorów wystąpią: Bartosz Gorzkowski (Polska), Nazarii Kachala (Ukraina), Zbigniew Malak (Polska), Mihail Mihaylov (Bułgaria), Emil Pavlov (Bułgaria), Antonio Signorello (Włochy), Brendan Sliger (USA), Rafał Żurek (Polska). Uczestnicy Turnieju wymienieni są w kolejności alfabetycznej. Kolejność pojawiania się na scenie losują podczas konferencji prasowej. Orkiestrą Opery na Zamku w Szczecinie zadyryguje Maestro Jerzy Wołosiuk, zastępca dyrektora ds. artystycznych.

22. edycja WTT odbędzie się 2 września o 20.00 w Teatrze Letnim w Szczecinie.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne