REKLAMA

Koncert z okazji Dnia Artysty Śpiewaka w warszawskim Domu Kultury „Świt”

Sekcja Teatrów Muzycznych ZASP serdecznie zaprasza na uroczysty koncert z okazji obchodów Dnia Artysty Śpiewaka. To już XXIV edycja tego wydarzenia, zainicjowanego przed laty przez śpiewaczkę Irenę Jezierską. Koncert odbędzie się 22 maja 2023 roku o godz. 17.00 w DK Świt na Targówku w Warszawie.

Inicjatorem święta jest Sekcja Teatrów Muzycznych Związku Artystów Scen Polskich (ZASP), a jego pomysłodawcami zasłużeni członkowie ZASP, śpiewacy Andrzej Wiza i Irena Jezierska. Dzień Artysty Śpiewaka obchodzony jest od 1998 roku 20 maja. W tym roku – po raz 24.

Uroczyste obchody związane są z wręczeniem najważniejszej nagrody Sekcji Teatrów Muzycznych ZASP – Statuetki Ariona. Arion to imię starożytnego greckiego śpiewaka żyjącego w VII wieku p.n.e.). Autorką tej statuetki jest Ewelina Michalska, a wieloletnim wykonawcą kolejnych odlewów – Mieczysław Kozłowski.

Statuetka Ariona, nagroda Sekcji Teatrów Muzycznych ZASP © ZASP
Statuetka Ariona, nagroda Sekcji Teatrów Muzycznych ZASP © ZASP

Tegoroczne święto ozdobione będzie niezwykłym koncertem, którego pomysłodawcą jest tenor Sylwester Kostecki, Przewodniczący Sekcji Teatrów Muzycznych ZASP od 2021 roku.

Sekcja postanowiła ufundować swoje nagrody na pięciu najważniejszych konkursach wokalnych w tym sezonie artystycznym. Zaproszono laureatów X Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju, X Międzynarodowego Konkursu Operetkowo-Musicalowego w Krakowie, IV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „VIVA CALISIA” w Kaliszu, VIII Ogólnopolskiego Konkurs Wokalnego im. Krystyny Jamroz w Kielcach i Busku Zdroju oraz XX Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Ady Sari w Nowym Sączu.

Baner internetowy koncertu
Baner internetowy koncertu

W programie zabrzmią arie kompozytorów od Mozarta, Rossiniego, Verdiego, Moniuszki do J. Straussa, Bernsteina i innych w wykonaniu młodych artystów.

Wystąpią: soprany Magdalena Stefaniak, Paulina Janczaruk-Czarnecka, Li Yao i Oliwia Filipczak, tenorzy Jintang Luo, Sławomir Naborczyk i Liang Wei, mezzosopran Weronika Rabek, baryton Mateusz Ługowski i bas Filip Rutkowski.

Wszystkim wykonawcom będzie towarzyszyć bydgoska Orkiestra Salonowa MODERATO pod dyrekcją Orlina Bebenowa. Koncert odbędzie się w warszawskim Domu Kultury „Świt” 22 maja 2023 roku o godz. 17.00 Wstęp jest wolny.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne