REKLAMA

7. Antonina Campi Opera Masterclass w Lublinie w lutym 2024 roku

W dniach 13 - 18 lutego 2024 roku w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie i Sali Operowej CSK odbędą się już siódme Antonina Campi Opera Masterclass. 18 lutego 2024 roku w Sali Koncertowej Filharmonii Lubelskiej odbędzie się koncert galowy uczestników kursu mistrzowskiego.

Antonina Campi Opera Masterclass to warsztaty wokalne dla młodych artystów, które prowadzą gwiazdy światowych scen operowych i uznani nauczyciele śpiewu. W tej edycji udział weźmie Ewa Vesin, dyrektor artystyczna projektów pod marką Antoniny Campi z Miklaszewiczów, artystka przyjedzie do Lublina pomiędzy swoimi występami w „Tosce” w Hamburgu i Brukseli (w teatrze Monnaie De Munt), gdzie bierze udział w premierze „Turandot”. Specjalne zaproszenie przyjął także znany polski tenor Adam Zdunikowski, prezes Stowarzyszenia im. Bogdana Paprockiego i dyrektor Ogólnopolskiego Konkursu im. Bogdana Paprockiego.

Zajęcia Ewy Vesin, przy fortepianie Olga Tsymbaluk © Przemysław Gąbka
Zajęcia Ewy Vesin, przy fortepianie Olga Tsymbaluk © Przemysław Gąbka

Pianistami będą Olga Tsymbaluk (Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie), Mischa Kozłowski (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie) oraz Marcin Kozieł (Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu). 15 stycznia 2024 roku jest ostatnim dniem przyjmowania zgłoszeń do udziału w Antonica Campi Opera Masterclass.

Zwieńczeniem pracy artystów będzie koncert galowy w CSK, w którym wokaliści zaprezentują się przed publicznością na scenie w programie składającym się z arii i pieśni. Koncert, na który wstęp jest bezpłatny (wejściówki do odbioru w kasie CSK), odbędzie się 18 lutego (niedziela) w Sali Koncertowej Filharmonii Lubelskiej.

Organizatorami wydarzenia jest zespół Antoniny Campi wraz ze Stowarzyszeniem Richarda Straussa. ORFEO Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego jest patronem medialnym.

Antonina Campi Opera Masterclass 2024 w Lublinie
Antonina Campi Opera Masterclass 2024 w Lublinie

Rok 2024 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie to rok wielkich międzynarodowych projektów operowych pod marką Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Już wkrótce, na początku kwietnia 2024 roku odbędzie się IV Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne