REKLAMA

„Antonina Campi Opera Masterclass” w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w sierpniu 2023 roku

Pod koniec wakacji (25-30 sierpnia 2023 roku) „Antonina Campi Opera Masterclass” już po raz szósty zagości w Lublinie. 30 sierpnia 2023 roku w Sali Operowej CSK odbędzie się koncert galowy uczestników kursu mistrzowskiego.

W 2022 roku Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów, który odbywa się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie już od siedmiu lat, zaprosił miłośników opery na dwa wydarzenia. We wrześniu 2022 roku odbyła się trzecia edycja konkursu, w którym udział wzięli artyści z kilkunastu krajów świata (wrzesień). Zwyciężyła Justyna Khil, która kilka miesięcy później na XX Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu otrzymała m. in. nagrodę ORFEO Fundacji im. Bogusława Kaczyńskiego. Wcześniej, w czerwcu 2022 roku zorganizowano warsztaty wokalne dla młodych śpiewaków z Polski i zagranicy.

Pomysłodawcami i organizatorami tego wydarzenia są sopranistka Ewa Vesin i Mateusz Wiśniewski wraz z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Stowarzyszeniem im. Richarda Straussa. W tym roku kursy wokalne poprowadzą: Carmen Santoro, pianistka i coach wokalny, współpracująca z wieloma teatrami operowymi na świecie, m.in. nowojorską Metropolitan Opera; Mariusz Kwiecień – słynny polski baryton, który ostatnio poświęcił się działalności dydaktycznej, a także Ewa Vesin, dyrektor artystyczną projektów pod marką Antoniny Campi, śpiewaczkę, która coraz częściej pojawia się na światowych scenach, z urodzenia – lubliniankę. Uczestnikom towarzyszyć będą najlepsi wspaniali polscy pianiści: Olga Tsymbaluk, Mischa Kozłowski i Tomasz Pawłowski.

Kursy mistrzowskie już po raz szósty zagoszczą najpierw w Szkole Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Najważniejszym wydarzeniem projektu będzie koncert finałowy w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (30 sierpnia 2023 roku, o godz. 18:00).

Wstęp jest bezpłatny – wejściówki do odbioru w kasie CSK.

reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne