REKLAMA

Agnieszka Rehlis i Krzysztof Meisinger w charytatywnym koncercie „Kolędy do nieba” w Krakowie

W programie jedynego w tym sezonie w Polsce solowego recitalu Agnieszki Rehlis znajdą się utwory Manuela de Falli, Mieczysława Karłowicza i Bartłomieja Marusika z płyty „Pieśni nocą śpiewane”. Mezzosopranistce towarzyszyć będzie Krzysztof Meisinger. W koncercie „Kolędy do nieba” artyści wystąpią pro publico bono. Cały dochód przeznaczony jest na Rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej i Nefrologii Dziecięcej Uniwersytetu Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Projekt „Kolędy do Nieba” powstał w 2014 roku. Każdemu koncertowi towarzyszy zbiórka na zakup sprzętu medycznego dla klinik. Organizatorem i autorką tego charytatywnego przedsięwzięcia jest Jolanta Janus i firma „Ars et Artificem”, pełnomocnik Fundacji Schola Cordis prof. Janusza Skalskiego. Profesor Janusz Skalski jest jednym z najwybitniejszym polskich kardiochirurgów, był wieloletnim szefem Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej USD w Krakowie, profesor od samego początku aktywnie wspiera tę ideę.

IX „Kolędy do Nieba”. Orkiestra z Charkowa © J. Lorek
IX „Kolędy do Nieba”. Orkiestra z Charkowa © J. Lorek

W poprzednich latach w „Kolędach do Nieba” występowali tak znakomici artyści, zespoły i orkiestry jak m.in.: Andrzej Lampert, Katarzyna Oleś – Blacha, Zbigniew Wodecki, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Dorota Miśkiewicz, Piotr Orzechowski, Olga Bończyk, Alicja Węgorzewska, Edyta Piasecka, Leszek Długosz, Beata Rybotycka, Robert Kabara, Ewa Warta Śmietana, Piwnica Pod Baranami, Andrzej Sikorowski, Skaldowie, Renata Żełobowska – Orzechowska, Marcin, Wolak, Mariusz Pędziałek, Agnieszka i Tomasz Kukowie, Przemysław Firek, Dorota Imiełowska , Jacek Wójcicki Sinfonietta Cracovia pod batutą Jurka Dybała oraz Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Krakowska Młoda Filharmonia pod dyr. Tomasza Chmiela.

Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki oraz Andrzej Lampert podczas koncertów „Kolędy do Nieba © materiały prasowe
Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki oraz Andrzej Lampert podczas koncertów „Kolędy do Nieba” © materiały prasowe

W tym roku odbędzie się jubileuszowa 10. edycja, dochód przeznaczony jest na Rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej i Nefrologii Dziecięcej Uniwersytetu Szpitala Dziecięcego w Krakowie. „Kolędy do Nieba” po raz pierwszy odbędą się w jednym z najpiękniejszych zabytków Krakowa, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego – 28 stycznia 2024 roku, w niedzielę, o godzinie 17.00.

Jolanta Janus, Leszek Długosz i profesor Janusz Skalski © materiały prasowe
Jolanta Janus, Leszek Długosz i profesor Janusz Skalski © materiały prasowe

Będzie to jedyny solowy recital w Polsce mezzosopranistki Agnieszki Rehlis, gwiazdy światowych scen. Partnerować jej będzie jeden z największych gitarzystów klasycznych Krzysztof Meisinger nazywany przez krytyków muzycznych „wirtuozem sześciu strun”. Krzysztof Meisinger według rankingu brytyjskiego portalu Udiscover Music został uznany za jednego z 20 najwybitniejszych gitarzystów wszechczasów.

Artyści wystąpią z repertuarem kameralnym, zaprezentują polskie i hiszpańskie pieśni: utwory Mieczysława Karłowicza i Manuella de Falli („Siedem hiszpańskich pieśni ludowych” na głos i fortepian”). Podczas koncertu zostaną wykonane także kompozycje Bartłomieja Marusika z nagranej przez artystów płyty „Pieśni nocą śpiewane”. Album został nominowany w 2020 roku do prestiżowej Nagrody Muzycznej Fryderyk.

Każdy bilet zakupiony przez słuchacza jubileuszowej edycji projektu to cegiełka – udział w zakupie sprzętu medycznego ratującego życie bardzo chorym dzieciom. Organizatorzy i beneficjenci koncertu wyrażają z góry wielką wdzięczność za jego nabycie. Bilety – cegiełki nabyć można na portalu Kupbilecik.pl, link znajduje się tutaj.

ORFEO Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego ma zaszczyt być patronem medialnym tego wydarzenia.

Bilet – cegiełka na koncert Agnieszki Rehlis i Krzysztofa Meisingera „Kolędy do nieba”
Bilet – cegiełka na koncert Agnieszki Rehlis i Krzysztofa Meisingera „Kolędy do nieba”
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne