REKLAMA

Artur Ruciński zaśpiewa w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

To będzie wyjątkowy recital. Światowej sławy baryton wykona pieśni Karłowicza oraz arie verdiowskie. Towarzyszyć mu będzie znakomita pianistka, Anna Marchwińska.

Początkowo koncert zaplanowany był na dzień 25 listopada 2022 roku, z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie pod batutą Piera Giorgio Morandiego. Nie odbył się on jednak z powodu choroby śpiewaka.

Na szczęście, nadchodzący w najbliższych dniach recital uda się połączyć z premierą płyty, nagranej przez Rucińskiego wraz z filharmonikami szczecińskimi, co będzie dodatkową atrakcją dla widzów. Płyta jest unikatowa i limitowana. Została wydana jedynie w formie białego, 12-calowego krążka i nie będzie dostępna w ogólnopolskiej sprzedaży zarówno w formie cyfrowej, jak i na żadnym nośniku.

© Filharmonia Szczecińska

Koncert odbędzie się w złotej sali Filharmonii w Szczecinie już 15 lutego. W programie znajdą się zarówno najważniejsze arie barytonowe z oper Giuseppe Verdiego, jak i pieśni Mieczysława Karłowicza. Soliście zaakompaniuje Anna Marchwińska, pianistka związana z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie. Po recitalu publiczność zaproszona jest do udziału w spotkaniu z artystą.

To nie pierwszy występ Artura Rucińskiego w Szczecinie. W maju 2017 roku artysta zaśpiewał w Operze na Zamku. Natomiast jego ostatni koncert w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza miał miejsce w lutym 2020 roku, z towarzyszeniem orkiestry. W programie znalazły się arie z oper Verdiego, Donizettiego, Czajkowskiego i Moniuszki.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne