REKLAMA

Baryton Szymon Mechliński otrzymuje nagrodę im. Bogusława Kaczyńskiego

Występ młodego polskiego barytona podczas wszystkich etapów Konkursu Moniuszkowskiego potwierdził jego pozycję nie tylko na polskiej scenie operowej, ale także i międzynarodowej.

Artysta od lat fascynuje się zapomnianą polską literaturą muzyczną, zarówno operową, jak i pieśniarską. Podczas 11. Międzynarodowego Konkursu im. Stanisława Moniuszki przedstawił owoce swoich poszukiwań: pieśń Dookoła ciebie taki maj Konstantego Górskiego (w I etapie, jako obowiązkową polską pieśń) oraz jako obowiązkową arię operową w finale wykonał Angelosa z opery „Wyrok” Zygmunta Noskowskiego.

Jego występy we wszystkich etapach śledzono z wielką uwagą. Zdawać by się mogło, że baryton, będący u progu międzynarodowej kariery (za chwilę wystąpi w „Trubadurze” w Parmie) jest jednym z oczekiwanych zwycięzców, a może nawet niepisanym faworytem. Występ w I etapie (Tonio z „Pajaców”) był bez wątpienia znakomity. Kolejna prezentacja, w etapie II, rozczarowała i zmęczyła zbyt mocnym wykonanie belcantowej arii Donizettiego. Jednak w obu turach artysta potrafił obronić się interpretacją pieśni.   

Młody baryton dał już się poznać polskiej publiczności. Regularnie występuje na scenach oper i filharmonii w naszym kraju. Operuje dużym głosem, o dramatycznej sile wyrazu i także dramatycznym sposobie śpiewania. Szymon Mechliński otrzymał nagrodę im. Bogusława Kaczyńskiego od ORFEO Fundacji jego imienia.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne