REKLAMA

Czy partnerstwo jest silniejsze od miłości? Koncert Fundacji Partnerstwo w Muzyce i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina

22 grudnia 2022 roku o godz. 19.00 w Sali Koncertowej UMFC odbędzie się koncert Fundacji Partnerstwo w Muzyce we współpracy z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Wystąpią znakomici artyści: Olga Pasiecznik (sopran), Janusz Wawrowski (skrzypce), Karol Kozłowski (tenor), Marianna Sikorska (wiolonczela) i Mischa Kozłowski (fortepian).

Tego wieczoru obok dzieł Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego, Grażyny Bacewicz, Camille’a Saint-Saënsa, Paola Tostiego czy Astora Piazzolli zabrzmią również pieśni ukraińskiego twórcy Viktora Kosenki. Zaprezentowany zostanie również „Miłosny uścisk” Wojciecha Chałupki. To utwór wielokrotnie nagradzanego kompozytora – saksofonisty, studenta UMFC. Światowa prapremiera tej kompozycji – pieśni oryginalnie napisanej na głos żeński i fortepian do słów Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej miała miejsce w ubiegłym roku na Festiwalu „Muzyczne przestrzenie” w Koninie. Podczas koncertu 22 grudnia „Miłosny uścisk” zabrzmi w nowej, premierowej odsłonie – w wersji na wiolonczelę i fortepian, która powstała w ramach współpracy młodego twórcy z Fundacją.

© Fundacja Partnerstwo w Muzyce
© Fundacja Partnerstwo w Muzyce

Wydarzenie symbolicznie wznowi działalność Fundacji Partnerstwo w Muzyce, założonej w 2010 roku przez troje wybitnych artystów i wieloletnich profesorów UMFC: Jerzego Marchwińskiego, Maję Nosowską i Macieja Piotrowskiego. Koncert dedykowany jest tym trzem postaciom, które za misję Fundacji obrały szerzenie idei muzycznego partnerstwa. Po przekazaniu sterów Fundacji tuż przed wybuchem pandemii COVID-19 w ręce dr. Mischy Kozłowskiego, absolwenta i obecnie również wykładowcy UMFC, nowy zarząd Fundacji rozwija pierwotny koncept założycieli w kierunku wielopoziomowej współpracy różnorodnych społeczności i instytucji. Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej w ubiegłym roku Fundacja zorganizowała we współpracy z Allegro Charytatywni i Nowym Światem Muzyki koncert – aukcję „Pomoc artystom operowym”, który stanowił prolog obecnych działań. 

Fundacja Partnerstwo w Muzyce pragnie okazać solidarność i wsparcie narodowi ukraińskiemu, przyłączając się do akcji „Solidarni z Ukrainą” organizowanej przez UMFC we współpracy z Polską Akcją Humanitarną. Podczas koncertu będzie możliwość składania datków do puszek PAHu, a przez cały czas trwania akcji istnieje możliwość dokonywania wpłat do wirtualnej skarbonki, znajdującej się pod znajdującym się tutaj linkiem.

Podczas koncertu odtworzone zostanie wyjątkowe przemówienie Jerzego Marchwińskiego, w którym profesor dzieli się ważnym przesłaniem, leżącym u podstaw istnienia fundacji. Fragment znajduje się tutaj.

Patronat medialny nad projektem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC. Wydarzenie odbędzie się w Sali Koncertowej UMFC przy ul. Okólnik 2 w Warszawie. Wstęp jest wolny.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne