REKLAMA

Filharmonia Krakowska zaprasza do udziału w Dyskusyjnym Klubie Muzycznym

Dyskusyjny Klub Muzyczny „Wszystko gra” pomysłu Agnieszki Malatyńskiej - Stankiewicz to nowy cykl wydarzeń organizowanych przez Filharmonię Krakowską. Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na sobotę, 11 lutego.

Dekady temu, dyskusyjne kluby filmowe czy literackie były w Polsce na porządku dziennym. W niektórych społecznościach wciąż organizowane są tego typu inicjatywy. Muzyka klasyczna znajduje się jednak w swoistej niszy. Brakuje cyklicznych spotkań edukacyjnych, podczas których jej pasjonaci mogliby wymieniać się między sobą swoją wiedzą oraz ją ubogacać.

Agnieszka Malatyńska – Stankiewicz, dziennikarka, prelegentka, fotografka i autorka książek, postanowiła temu zaradzić, tworząc Dyskusyjny Klub Muzyczny. Jego celem jest pokazanie, że muzyka jest częścią życia każdego z nas i że może być wielorako odbierana. Wydarzenie roztoczy też przed uczestnikami szerokie spektrum możliwości rozmów na tematy związane z muzyką.

Założeniem DKM „Wszystko gra” jest aktywny udział wszystkich uczestników. Zachęta do rozmów, do dzielenia się swoją muzyczną wiedzą i doświadczeniami, wątpliwościami, muzycznymi emocjami, przeżyciami, wspomnieniami. Każde spotkanie będzie tematycznie powiązane z programem koncertu odbywającego się po spotkaniu i dzień przed nim. Punktem wyjścia do poszczególnych rozważań stanie się rozmowa z gościem – często będzie nim jeden z wykonawców koncertu. To motywacja do dyskusji i dzielenia się muzycznymi fascynacjami oraz okazja do nowych, zaskakujących i zadziwiających, muzycznych odkryć. Gościem pierwszego spotkania będzie solista koncertu – pianista Andrzej Wierciński.

Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz © K. Kalinowski
Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz © K. Kalinowski

Dyskusyjny Klub Muzyczny „Wszystko gra”, zdaniem jego pomysłodawczyni i prowadzącej – Agnieszki Malatyńskiej – Stankiewicz, ma za zadanie zjednoczyć wokół Filharmonii Krakowskiej środowisko wrażliwych na muzykę. W jego kręgu mile widziani są wszyscy melomani, bez względu na wiek i profesję. Udział może wziąć każdy, kto zechce przyłączyć się do dyskusji. Pomoże to w popularyzacji muzyki i odsłoni przed uczestnikami kolejne oblicza jej piękna.

Spotkania będą odbywały się w kawiarni Filharmonii Krakowskiej, w soboty, o godzinie 16:30. Do uczestnictwa uprawnia bilet na koncert lub abonament koncertowy.

reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne