REKLAMA

Ewa Vesin i Justyna Skoczek w Świdnicy. Drugi koncert z cyklu „Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku”

Na przestrzeni setek lat Dolny Śląsk odwiedzali światowej sławy muzycy. I to nie tylko Wrocław, również w mniejszych miastach – Świdnicy, Legnicy, Lwówku Śląskim czy w uzdrowiskach Kotliny Kłodzkiej kwitło życie artystyczne i towarzyskie.

Stowarzyszenie im. Richarda Straussa wraz z dolnośląskimi partnerami zaprasza na drugi koncert w ramach projektu „Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku”, poświęconego znanym twórcom muzyki klasycznej.

Już 22 grudnia (czwartek) w Świdnickim Ośrodku Kultury o godz. 17.00 odbędzie się koncert, którego program inspirowany jest kompozytorami romantycznymi i późnoromantycznymi (m. in.: Antonim Radziwiłłem, Stanisławem Moniuszką czy Richardem Wagnerem). Wystąpi w nim doskonale znana dolnośląskiej publiczności Ewa Vesin (sopran), która w ostatnich sezonach śpiewała m.in. na scenach Opery Rzymskiej (tytułowa Turandot w arcydziele Pucciniego i Madame Lidoine w „Dialogach karmelitanek” Francisa Poulenca), Teatru Wielkiego Opery Narodowej (jako Halka Moniuszki i Tosca Pucciniego) czy praskiego Národniego Divadla (Tosca). Przy fortepianie śpiewaczce towarzyszyć będzie Justyna Skoczek, wrocławska pianistka, korepetytorka, wykładowczyni akademicka, kierowniczka muzyczna Narodowego Teatru Starego w Krakowie.  

W programie koncertu, na który wstęp jest wolny (bezpłatne wejściówki do pobrania na stronie lub w kasach ŚOK-u), znajdą się arie operowe i utwory instrumentalne m.in. Giacomo Pucciniego, Amilcara Ponchiellego, Pietra Mascagniego czy Stanisława Moniuszki.

Projekt „Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku” dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Partnerem wydarzenia jest Klinika Okulistyczna Optegra.

reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne