REKLAMA

„Jakub Józef Orliński – Music for a While”. Film o polskim kontratenorze do obejrzenia na kanale ARTE

Dokument o artyście, zrealizowany w 2022 roku przez Martina Mirabela można zobaczyć na kanale internetowym telewizji ARTE. Film, nakręcony w oryginale po angielsku, dostępny jest z francuskimi, niemieckimi i włoskimi napisami.

Śpiewak operowy, ale także tancerz breakdance i model Jakub Józef Orliński budzi fascynację, zwłaszcza wśród najmłodszych. Pomiędzy Nowym Jorkiem, Warszawą i Barceloną kontratenor ujawnia trzy aspekty swojego muzycznego życia.

Polski kontratenor wspomina swoją karierę w słynnej Julliard School, w której studiował, i opowiada, jak zaczęła się jego kariera w Metropolitan Opera. W Warszawie powraca do miejsc swojego dzieciństwa i przywołuje repertuar pieśniarski. W Barcelonie przekazuje swoją miłość do włoskiej muzyki barokowej i opowiada o współpracy z zespołem Il Pomo d’oro i dyrygentem Stefanem Plewniakiem.  

Podróż, która rzuca światło na trzy aspekty życia artysty, przerywana jest filmami wideo nakręconymi przez reżysera, nadając temu dokumentowi intymny charakter zabarwiony zabawą.

Film dostępny jest na stronie internetowej ARTE do 17 lipca 2023 roku.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne