REKLAMA

Juliusz Cezar przybędzie do Tarnowskich Gór. „Händel Opera Academy” w Tarnogórskim Centrum Kultury

Wystawienie opery będzie zwieńczeniem miesięcznego projektu „Händel Opera Academy”. Młodzi artyści z całego świata od początku lipca pracują w progach Tarnogórskiego Centrum Kultury nad przygotowaniami do występu.

„Giulio Cesare” jest bez wątpienia jedną z najczęściej wystawianych oper Jerzego Fryderyka Händla. Jest ona kwintesencją geniuszu kompozytora. Zabiera nas w podróż poprzez najsłodszą, najpiękniejszą, najszczęśliwszą, ale i najsmutniejszą muzykę kiedykolwiek napisaną. Historia ma miejsce w Starożytnym Egipcie. Opowiada o miłości Cezara i Kleopatry; o nienawiści pomiędzy Kleopatrą i jej bratem Ptolemeuszem; o romansie Ptolemeusza, Achilli i Kornelii oraz o zemście Sekstusa, syna Kornelii. Jednym słowem to barokowy dramat w całej swej okazałości.

„Händel Opera Academy” to studia i seminaria operowe dedykowane dziełom Händla. Uczestnicy biorą udział w warsztatach mistrzowskich z cenionymi wykonawcami muzyki dawnej. Doskonalą swoje umiejętności zarówno wokalno-aktorskie, jak i technikę gry na instrumentach historycznych. Warto wspomnieć, że coachami wokalnymi są przy tej produkcji Sonia Prina i Roberto Jachini Virgili.

Na scenie Tarnogórskiego Centrum Kultury opera zabrzmi 28, 29 i 30 lipca o godz. 18:00. Spektakl wyreżyseruje Szymon Komarnicki, za scenografię i kostiumy odpowiadają Zuzanna Ostropolska-Nalewaja i Maria Pawlicka. Kleopatrami będą Julia Grizzell, Maja Sremec, Paulina Sá Machado. Juliusza Cezara zaśpiewają Valeria Farrera oraz Volodymyr Ivan Lymar. Ptolomeusza (Tolomeo) kreować będzie Dagny von Mering; Denise Michelle Reynoard i Magdalena Pikuła wcielą się w Sektusa. Nieszcześliwą Kornelię wykona Maite Cathérine de Wit, wystąpią także Grzegorz Zajączkowski (Achilla) i Darya Lukashyk (Nireno).

Orkiestrą La Villanesca zadyryguje hiszpański skrzypek Enrique Gomez-Cabrero Fernandez. Wystawił on w Polsce już dwie prapremiery oper: „Giove in Argo” Antonia Lottiego (Szczawno Zdrój, 2019) oraz „Issipile” Antonia Bioniego (Opera na Zamku w Szczecinie, październik 2021).

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne