REKLAMA

Gala „Kaufmann, Yoncheva i Tézier” z okazji 100-lecia Festiwalu Operowego w Arena di Verona w kinach w całej Polsce

Wielkie gwiazdy operowego świata – tenor Jonas Kaufmann, sopranistka Sonya Yoncheva i baryton Ludovic Tézier – wystąpiły w sierpniu tego roku w słynnym starożytnym amfiteatrze w Weronie, by uczcić 100-lecie odbywającego się tam co lato legendarnego Festiwalu Operowego.

Latem 1913 roku w tym amfiteatrze, dla uczczenia setnej rocznicy urodzin Giuseppe Verdiego, wystawiono jego „Aidę”. Sukces spektaklu był tak ogromny, że postanowiono w Arena di Verona co roku pokazywać wielkie widowiska operowe. W 1947 roku z ogromnym powodzeniem zadebiutowała w Arena di Verona słynna później śpiewaczka Maria Callas. Do dziś odbywa się tam festiwal, na którym występują największe gwiazdy, dziś choćby Polacy Aleksandra Kurzak czy Piotr Beczała.

Gala z okazji 100-lecia Festiwalu Operowego w Arena di Verona © Ennevi Foto
Gala z okazji 100-lecia Festiwalu Operowego w Arena di Verona © Ennevi Foto

W październiku kina całego świata pokazują retransmisję sierpniowej gali z okazji 100-lecia Festiwalu Operowego w Arena di Verona. Do udziału w niej zaproszono artystów, którzy na co dzień śpiewają w mediolańskiej La Scali, nowojorskiej The Metropolitan Opera, londyńskiej Royal Opera House Covent Garden, Opéra national de Paris czy Wiener Staatsoper. Zaśpiewają tenor Jonas Kaufmann, sopranistka Sonya Yoncheva i baryton Ludovic Tézier. Orkiestrę poprowadzi Jochen Rieder.

Zwiastun Gali „Kaufmann & Yoncheva & Tézier” w Arena di Verona

W programie uroczystej gali, oprócz wielkich arii operowych, znalazła się też lżejsza muzyka z operetek i musicali. Nie zabrakło również muzyki filmowej Hansa Zimmera i Ennia Morricone. Usłyszymy fragmenty takich dzieł jak m. in.: „Tosca”, „Otello”, „Andrea Chenier,” „Carmen”, Giuditta”, „Opowieści Hoffmanna” i West Side Story.

W Polsce odbędą się aż 63 seanse w kinach sieci Multikino, Cinema City oraz kinach niezależnych.

Link do zakupu biletów znajduje się tutaj.

reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne