REKLAMA

Koncert Operowy 4. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach

Fundacja ORFEO im. Bogusława Kaczyńskiego zaprasza na „Koncert operowy pamięci Bogusława Kaczyńskiego”. Wydarzenie odbędzie się w Sali Koncertowej, w siedzibie Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w sobotę 22 października 2022 roku o godzinie 18.00.

W koncercie wystąpią: Ewa Biegas – mezzosopran, Aleksandra Blanik – sopran, Ewelina Szybilska – sopran, Łukasz Gaj – tenor, Paweł Sobierajski – baryton, Grzegorz Biegas – fortepian. O Bogusławie Kaczyńskim, artystach i utworach mówić będą Ewa Arasymowicz i Krzysztof Korwin-Piotrowski – dyrektor artystyczny Festiwalu.

W repertuarze znajdą się arie i duety z oper: „Carmen” Bizeta, „Werther” Masseneta, „Samson i Dalila” Saint-Saënsa, „Rigoletto” i „Traviata” Verdiego oraz „Cyganeria” Pucciniego. W drugiej części zabrzmią arie i duety z operetek: „Giuditta”, „Paganini” i „Wesoła wdówka” Lehara, „Księżniczka czardasza” i „Hrabina Marica” Kalmana oraz „Sztygar” Zellera. Na koniec artyści zaśpiewają ulubione pieśni neapolitańskie „Funiculi, funicula”, „O, sole mio” i „La Spagnola”.

Patronat honorowy nad koncertem objął prof. dr hab. Władysław Szymański – rektor katowickiej Akademii Muzycznej. To ostatnie wydarzenie specjalne 4. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. Odbywa się ono m. in. pod patronatem radiowej Jedynki, TVP Kultura, Telewizji Katowice, Polskiego RDC i Dziennika Teatralnego.

Darmowe wejściówki można odbierać w Informacji, w siedzibie Akademii Muzycznej w Katowicach i rezerwować telefonicznie pod numerem 32 77 92 100 oraz mailowo: informacja@am.katowice.pl.

4. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego objął w tym roku kilkanaście wydarzeń, odbywających się w województwie lubelskim, a także w Sarnakach, Serpelicach, Warszawie, Gliwicach i Katowicach. Obejrzało je kilkanaście tysięcy widzów, a dzięki transmisjom telewizyjnym i internetowym ilość odbiorców przekroczyła milion osób. Najwięcej koncertów i spektakli miało miejsce w Białej Podlaskiej. Organizatorami bialskiego festiwalu są: prezydent miasta Michał Litwiniuk, Fundacja ORFEO i Bialskie Centrum Kultury. To wydarzenie muzyczne otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

W „Koncercie operowym pamięci Bogusława Kaczyńskiego” wystąpią znakomici artyści: Ewa Biegas, Ewelina Szybilska, Paweł Sobierajski, Aleksandra Blanik, Grzegorz Biegas i Łukasz Gaj © archiwa prywatne
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne