REKLAMA

Kristīne Opolais popełni dwukrotne samobójstwo na scenie Opery Wrocławskiej

Słynna łotewska sopranistka, Kristīne Opolais wystąpi w dwóch spektaklach „Madame Butterfly" w stolicy Dolnego Śląska. Jako Cio-cio-san zaśpiewa 9 i 11 czerwca, a w roli Pinkertona partnerować jej będzie polski tenor Tadeusz Szlenkier.

Tą rolą zachwyciła już publiczność Metropolitan Opera w Nowym Jorku i Semperoper w Dreźnie. Partia Madame Butterfly (Cio-Cio-San) w Operze Wrocławskiej będzie zwieńczeniem bardzo intensywnego sezonu śpiewaczki na światowych scenach. Artystka zaśpiewała ostatnio m.in. Toskę w Wiedniu, a także na Festiwalu Kasematten w Graz u boku Jonasa Kaufmanna. Publiczność Teatro Comunale Bologna usłyszała ją również jako Adrianę Lecouvreur. Artystka w 2014 roku zapisała się w historii MET, debiutując dwoma kreacjami w ciągu 18 godzin. Dała wówczas znakomity występ w Madame Butterfly, by następnego dnia wystąpić w porannym przedstawieniu Cyganerii, emitowanym w ogólnoświatowej transmisji.

We Wrocławiu Opolais towarzyszyć będzie Tadeusz Szlenkier w roli Pinkertona, Monika Ledzion-Porczyńska w roli Suzuki i Marcin Bronikowski w roli Sharplessa. Opolais wystąpi 9 i 11 czerwca.

„Madame Butterfly” zostanie zaprezentowana w tym sezonie czterokrotnie. W drugiej obsadzie zobaczymy Elizę Kruszczyńską, solistkę Opery Wrocławskiej. Podczas studiów zadebiutowała w Teatro Auditorium Flaiano w Pescarze w „IV Symfonii” Mahlera oraz w roli Lauretty w operze Giacoma Pucciniego „Gianni Schicchi”. Została pierwszą w historii, w maju 2010 roku, polską laureatką Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie, zdobywając także nagrodę publiczności oraz nagrodę dla najlepszego sopranu. Kruszczyńskiej towarzyszyć będzie Otar Jorjikia (Pinkerton), Barbara Bagińska (Suzuki) oraz Jacek Jaskuła (Sharpless).

Orkiestrą dyrygować będzie Bassem Akiki, dyrektor muzyczny Opery Wrocławskiej, jeden z laureatów tegorocznych Fryderyków w kategorii „Muzyka współczesna”.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne