REKLAMA

LAD 2023. Letnia Akademia Doskonałości im. Bogdana Paprockiego po raz trzeci

Letnia Akademia Doskonałości im. Bogdana Paprockiego to nowatorski projekt kompleksowych wokalnych kursów mistrzowskich wzbogaconych o zajęcia z ruchu scenicznego, elementów charakteryzacji i wizerunku. Odbędzie się w dniach 15-22 lipca 2023, jak w poprzednich edycjach w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 czerwca.

Uczestnikami LAD 2023 mogą być studenci i absolwenci Wydziałów Wokalno – Aktorskich polskich uczelni muzycznych, którzy dyplom ukończenia studiów otrzymali nie wcześniej niż w 2018 roku. Do udziału w obecnej edycji LAD zaproszenie przyjęli tak wybitni śpiewacy jak dr hab. Iwona Hossa (sopran), dr Ewa Wolak (kontralt), prof. dr hab. Marek Rzepka (bas) oraz prof. dr hab. Adam Zdunikowski (tenor).

Pedagodzy LAD 2023: Iwona Hossa, Ewa Wolak, Marek Rzepka i Adam Zdunikowski © Stowarzyszenie im. Bogdana Paprockiego
Pedagodzy LAD 2023: Iwona Hossa, Ewa Wolak, Marek Rzepka i Adam Zdunikowski © Stowarzyszenie im. Bogdana Paprockiego

Zajęcia z ruchu scenicznego poprowadzi dr hab. Zofia Rudnicka, tancerka, choreograf i pedagog; zajęcia z charakteryzacji – Darek Kubiak, szef pracowni charakteryzatorskiej Teatru Wielkiego w Poznaniu; zajęcia z budowania wizerunku i świadomości scenicznej: Marek Kałużyński, aktor, wykładowca PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi.

Zofia Rudnicka poprowadzi w tym roku po raz pierwszy zajęcia z ruchu scenicznego. Jej autorski program zakłada m. in. odkrywanie ekspresji ciała i poznanie elementów tańca z różnych stron świata. Także Marek Kałużyński, który po raz pierwszy zjawi się w Kąśnej Dolnej przedstawił niezwykłą koncepcję zajęć. A Darek Kubiak, który był autorem warsztatów na dwóch poprzednich edycjach, przygotowuje charakteryzatorską niespodziankę.

LAD 2022. Zajęcia z charakteryzacji © Stowarzyszenie im. Bogdana Paprockiego
LAD 2022. Zajęcia z charakteryzacji © Stowarzyszenie im. Bogdana Paprockiego

Zaproszenie przyjęli również wspaniali pianiści: dr Alicja Tarczykowska (AMuz Bydgoszcz), Joanna Steczek (AMuz Katowice), prof. Robert Marat (AMuz Łódź) i Radosław Zaworski (AMuz Bydgoszcz).

W ramach kursów uczestnicy wezmą udział m. in.: w indywidualnych lekcjach śpiewu z pedagogiem prowadzącym oraz zajęciach z ruchu scenicznego, charakteryzacji oraz budowania wizerunku i świadomości scenicznej. Mogą także uczestniczyć jako wolni słuchacze w lekcjach prowadzonych przez wszystkich pedagogów (10 godzin). Kurs kosztuje 1150 zł. Przewidziano tylko 24 miejsca. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 czerwca 2023 roku.

Letnia Akademia Doskonałości im. Bogdana Paprockiego 2022: film z ubiegłorocznej edycji

Organizatorem Letniej Akademii Doskonałości jest Stowarzyszenie im. Bogdana Paprockiego, którego prezesem jest wybitny polski tenor Adam Zdunikowski. W skład Zarządu wchodzą także Marek Czekała, Sylwester Kostecki i Iwona Hossa. Stowarzyszenie organizuje także, co dwa lata, Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Bogdana Paprockiego, dwie poprzednie edycje odbyły w Opera Nova w Bydgoszczy.

Plakat LAD 2023
Plakat LAD 2023
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne