REKLAMA

Magdalena Stefaniak zwyciężczynią Pierwszego Międzynarodowego Konkursu Operowego im. Franciszka Mireckiego

Konkurs odbył się podczas Przemyskiego Festiwalu Sztuki Operowej im. Franciszka Mireckiego w Przemyślu w dniach od 28 sierpnia do 3 września 2023 roku. Drugie miejsce zajęła Joanna Kędzior, trzecie Justyna Bujak.

Do Konkursu przystąpiło 33 uczestników, ośmiu z nich zakwalifikowało się do finalnego trzeciego etapu. Jury obradowało w składzie: prof. Ewa Biegas, Przemysław Firek, dr Mariusz Kwiecień, prof. Marcin Nałęcz-Niesiołowski i dr Sebastian Perłowski. Pianistami konkursu byli Aleksander Teliga i Joanna Maria Steczek.

Koncert Galowy odbył się z towarzyszeniem Orkiestry Krakowskiego Syndykatu Kulturalnego pod batutą Marcina Nałęcza – Niesiołowskiego.

Pierwsze miejsce Grand Prix festiwalu i 15 000 zł zdobyła Magdalena Stefaniak, drugie miejsce z nagrodą 10 000 zł Joanna Kędzior, a trzecie, z nagrodą 5 000 zł Justyna Bujak

Dyrektorem Artystycznym wydarzenia był Viktor Yankovskyi. Wydarzenie odbywało się w Zamku Kazimierzowskim siedzibie Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Organizatorami byli Małopolska Fundacja Promocji Kultury i Sztuki oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne