REKLAMA

Nazarii Kachala zdobył najwięcej róż w 22. tenorowej walce w Szczecinie

Tenor pochodzący z Ukrainy zwyciężył 22. Wielki Turniej Tenorów Opery na Zamku. W piątkowy wieczór, 3 września, w Teatrze Letnim w Szczecinie artysta zebrał od widzów 621 róż.

W piątek o względy publiczności walczyło ośmiu tenorów: z Polski, Ukrainy, Bułgarii, Włoch i USA. Tradycją turnieju jest wybór najlepszego przez widzów. Każdy wrzuca do kosza różę, głosując w ten sposób na swojego faworyta. W pierwszej części artyści wykonują armie operowe, w drugiej – lżejszy repertuar: arie operetkowe czy pieśni neapolitańskie.

Nazarii Kachala zaprezentował arię Cania z I aktu opery „Pajace” Ruggera Leoncavalla: „Vesti la giubba”. W drugiej części zaśpiewał „Torna a Surriento”, pieśń neapolitańską Ernesta de Curtisa. Nazarii Kachala zdobył także nagrodę orkiestry Opery na Zamku. Tradycyjnie został pasowany na rycerza „na cześć wszechmocnej sztuki śpiewaczej i otrzymał zaszczytne imię Kawalera de Crescendo”.

Drugie miejsce i 350 róż zdobył Rafał Żurek. Trzecie miejsce i 332 róże oraz nagrodę Stowarzyszenia Miłośników Opery i Operetki dla najpiękniej śpiewającego tenora zdobył Emil Pavlov z Bułgarii.

W finale wszyscy tenorzy zaśpiewali wspólnie pieśń „O sole mio”. Śpiewakom towarzyszyła orkiestra Opery na Zamku pod dyrekcją Jerzego Wołosiuka.

22. Wielki Turniej Tenorów © Bodek Macal | Opera na Zamku
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne