REKLAMA

VIII Festiwal Muzyczny „Ostrołęckie OPERALIA”

W Ostrołęce i okolicach już po raz ósmy odbędzie się dwutygodniowe święto muzyki. Oprócz różnych w klimacie muzycznym koncertów, pokazana zostanie również bajka operowa dla najmłodszych. Wydarzenie zakończy specjalny wieczór z udziałem Wiesława Ochmana i jego gości pt. „Muzyka dla przyjaciół”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Festiwal rozpocznie się 25 sierpnia 2023 roku Koncertem Galowym, pt. „KOCHAM POLSKIE KINO!”, w którym wystąpią Anna Lasota, Bożena Zawiślak-Dolny, Jakub Milewski i Rafał Szatan. Orkiestrą Festiwalową zadyryguje Mieczysław Smyda, a wydarzenie, rozpoczynające się o godz. 19.30 w ostrołęckich Fortach Bema poprowadzą Radosław Pazura i Jakub Milewski.

Następnego dnia, 26 sierpnia 2023 roku, w Tężni w Rzekuniu (godz. 16.30) oraz na Scenie przy D.H. Kupiec na Placu Wolności w Ostrołęce (godz. 19.30) odbędzie koncert MUZYKĄ I POEZJĄ O MIŁOŚCI 2”. Zaśpiewają Joanna Nawrot, Paweł Skałuba i Jakub Milewski, zagra zespół Strauss Ensemble, a narracje przedstawi Małgorzata Rożniatowska. Utwory operetkowe, musicalowe i piosenki przeplatać się będą z poezją polskich poetów.

Przez świat najpiękniejszych bajek Disneya, ale również i polskich bajek przeprowadzi widzów Ewa Romaniak. 1 września 2023 o godz. 19.00 na Scenie przy D.H. Kupiec na Placu Wolności w Ostrołęce najmłodsi wysłuchają koncertu familijnego „W KRAINIE DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI”. Krynickie Studio Baletowe im. Władysława Szlęka, które w choreografii Małgorzaty Malczak towarzyszyć będzie Duo Performance – dwójce solistów operowych: Monika Biederman-Pers (sopran), Piotr Karzełek (baryton).

W „MUZYCE POŁUDNIA” 2 września 2023 roku w Lelisie (CKBiS, godz. 16.30) i Ostrołęce (Scena przy D.H. Kupiec na Placu Wolności, godz. 19.00) wystąpią Natalia Rubiś, Katarzyna Zielińska, Krystian Krzeszowiak i Jakub Milewski oraz Zespół Tango Attack. W programie zaplanowano argentyńskie tanga, włoskie pieśni neapolitańskie i piosenki inspirowane „południem”. Natalia Rubiś (sopranitska występująca na wielu polskich scenach operowych) i Krystian Krzeszowiak (tenor, który ma już za sobą debiut w Royal Opera House w Londynie, Teatro La Fenice w Wenecji i La Scali w Mediolanie) przyleci do Ostrołęki prosto z Sardynii.

„MUZYKA DLA PRZYJACIÓŁ. WIESŁAW OCHMAN I JEGO GOŚCIE” będzie galą finałową Festiwalu, która odbędzie się 3 września 2023 roku w Fortach Bema w Ostrołęce o godz. 19.30. Gośćmi Wiesława Ochmana, jednego z najwybitniejszych polskich śpiewaków, tenora o międzynarodowej karierze będą Ewelina Szybilska, Renata Dobosz, Wonhyeok Choi, Łukasz Gaj i Jakub Milewski.Płocką Orkiestrą Symfoniczną im. Witolda Lutosławskiego zadyryguje Mieczysław Smyda.

Festiwal jest współfinansowany przez Miasto Ostrołęka i Powiat Ostrołęcki. Głównym Partnerem został Samorząd Województwa Mazowieckiego. Pozostałymi Partnerami są: Gmina Lelis, Gmina Rzekuń, Muzeum Kultury Kurpiowskiej, Ostrołęckie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce, Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki, a także Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Ostrołęce.

Patronat medialny nad Festiwalem objęli: TVP Kultura, TVP3 Warszawa, Polskie Radio – Radio dla Ciebie, PRESTO, ORFEO, portal moja-ostrołęka.pl i portal eostroleka.pl.

Dyrektorem Festiwalu od pierwszej edycji i jego pomyslodawcą jest baryton Jakub Milewski, który opowiadając o VIII edycji Ostrołęckich OPERALIÓW podkreśla, że ma nadzieję, że będzie to niezapomniana edycja.

Plakat VIII Festiwalu Ostrołeckie OPERALIA
Plakat VIII Festiwalu Ostrołeckie OPERALIA
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne