REKLAMA

Anna Sułkowska- Migoń uczestniczką prestiżowego programu dla dyrygentek w Dallas Opera

Dallas Opera ogłosiła listę uczestniczek The Linda and Mitch Hart Institute for Women Conductors w latach 2022-23. Polska dyrygentka jest jedną z czterech zakwalifikowanych w tej edycji artystek.

To pierwszy na świecie program stworzony z myślą o potrzebach dyrygentek operowych. Uczestniczki programu będą mogły dyrygować The Dallas Opera Orchestra oraz brać udział w kursach mistrzowskich, m. in. z dyrektorem muzycznym Emmanuelem Villaume oraz głównym dyrygentem gościnnym, Nicole Paiementem. Hart Institute prowadzi także seminaria i indywidualne spotkania z wybitnymi osobowościami świata muzyki klasycznej i opery.

Do tegorocznego programu zaproszono 4 młode dyrygentki, są nimi: Celia Llácer Carbonell z Hiszpanii, Yuwon Kim z Korei Południowej, Blair Salter z Kanady i Anna Sułkowska-Migoń z Polski. Każda z nich poprowadzi The Dallas Opera Orchestra we fragmentach podczas koncertu „Showcase”, zaplanowanego na 28 stycznia 2023 roku.

Anna Sułkowska – Migoń w marcu tego roku została laureatką pierwszej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Dyrygentek La Maestra w Paryżu. Na konkurs zgłosiło się ponad 200 dyrygentek z całego świata. Była prawie najmłodszą uczestniczką zmagań konkursowych w których miała przyjemność współpracować z wybitną Paris Mozart Orchestra. Drugie miejsce zajęła w tym konkursie także artystka pochodząca z Polski, Joanna Natalia Ślusarczyk.

Młoda artystka otrzymała także stypendium Taki Alsop Conducting Fellowship przyznało także stypendia na lata 2022-2024. W tegorocznej edycji wygrała Anna Duczmal – Mróz.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne