REKLAMA

Walka tenorów w Szczecinie. 23. Wielki Turniej Tenorów Opery na Zamku

W sobotę 2 września w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec odbędzie się 23. Wielki Turniej Tenorów Opery na Zamku w Szczecinie. Przed publicznością-jurorem wystąpi 8 młodych śpiewaków z całego świata w towarzystwie orkiestry pod dyrekcją Jerzego Wołosiuka.

Wielki Turniej Tenorów to wydarzenie międzynarodowe odbywające się od przeszło dwudziestu lat. Koncert wokalnych popisów nazwą nawiązuje do tradycji dworskich zawodów. Nie ma w nim profesjonalnego jury, a zwycięzcę wybiera publiczność, każdy widz nagradza swojego faworyta różą. Śpiewak, który zdobędzie ich najwięcej zostaje turniejowym zwycięzcą.

To będzie niezwykły wieczór ze wspaniałą muzyką, ariami, fragmentami operetek, pieśniami neapolitańskimi – znanymi i lubianymi nie tylko przez miłośników muzyki klasycznej. Także i w tym roku tenorzy z całego świata zabrzmią pełnym głosem, w pięknym amfiteatrze.

Jacek Jekiel, dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie powiedział podczas konferencji prasowej: – To niezwykła, rozpoczęta przez Warcisława Kunca formuła, w której nie ma profesjonalnej grupy jurorów, tylko jest kilka tysięcy widzów. Obliczyłem największe jednorazowe zamówienie róż w Polsce: to 2700 kwiatów. To pokazuje też, że nasza formuła ma swoich naśladowców. Wymyślają inne kwiaty, inne śpiewanie, ale to nasza ich zachęciła. Dlaczego? Bo najchętniej śledzimy te wydarzenia, których jesteśmy aktywnym uczestnikiem. My decydujemy, kto wygra. Dlatego te emocje sięgają zenitu. To fantastyczny przykład, jak wielka sztuka zderza się z lifestyle’m. Powinniśmy takich imprez więcej organizować, którzy na co dzień nie przychodzą do takich instytucji jak Filharmonia czy Opera.

Uczestnicy 23. Wielkiego Turnieju Tenorów (wg kolejności alfabetycznej):

  • 1. James Dalton Caran, USA
  • 2. Dimo Georgiev, Bułgaria
  • 3. Jaesung Kim, Korea Południowa
  • 4. Sang Jin Kim, Korea Południowa
  • 5. Dawid Kwieciński, Polska
  • 6. Albert Memeti, Polska / Chorwacja
  • 7. Liang Wei, Chiny
  • 8. Shahram Yazdani, Iran / Niemcy

Kolejność występu tenorów nastąpiła w drodze losowania. Rozpocznie Shahram Yazdani.

Orkiestrą Opery na Zamku w Szczecinie zadyryguje Jerzy Wołosiuk. Koncert poprowadzą Iwona Gacparska i Andrzej Wątorski.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne