REKLAMA

Wszystkie dzieła Fryderyka Chopina na żywo! Maraton Chopinowski w Święto Niepodległości

Podczas Maratonu Chopinowskiego zaprezentowane zostaną wszystkie dzieła Fryderyka Chopina w kolejności opusowej. Na transmisję ze Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie złoży się aż 11 koncertów z udziałem publiczności.

Wyjątkowy koncert uświetni 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. To również 5. rocznicę powstania stacji Polskiego Radia Chopin. Maraton Chopinowski potrwa 28 godzin bez przerwy i będzie transmitowany na antenie radiowej oraz w wersji wideo na Facebooku i YouTube Polskiego Radia.

Chociaż w przeszłości podobne wydarzenia w Polsce już organizowano, miały one jedynie zasięg lokalny. Maraton Chopinowski zorganizowany przez Polskie Radio w rocznicę Niepodległej to zatem pierwsza w dziejach prezentacja na żywo w radiowym eterze wszystkich dzieł Chopina ujętych w porządku opusowym. 

W przerwach pomiędzy koncertami dziennikarze Polskiego Radia Chopin opowiadać będą o życiu i twórczości kompozytora. Ta narracja wzbogacana będzie multimedialnymi prezentacjami fragmentów listów Chopina w interpretacji Jana Frycza, mini wykładami nestorki światowej chopinologii prof. Ireny Poniatowskiej oraz filmowymi wizytówkami wszystkich artystów. 

W koncertach uczestniczyć będzie ponad osiemdziesięcioro zarówno uznanych, jak i najbardziej obiecujących wykonawców z Polski, Ukrainy oraz Niemiec w przedziale wiekowym od 6. do 90. roku życia. 

Maraton Chopinowski Polskiego Radia będzie miał także dodatkowy wymiar. To wydarzenie – we współpracy z Fundacją „Inna Przestrzeń” – zainicjuje trwającą do końca 2022 roku zbiórkę środków przeznaczonych na ukraińskie szkoły, które przyjęły dzieci ze szkół z miast zniszczonych lub znajdujących się w strefie największego zagrożenia rosyjską agresją. 

Pierwszy koncert rozpocznie się 10 listopada, o godz. 16.00. Pełny program znajduje się tutaj, w zakładce „Czytaj więcej o wydarzeniu”.

Więcej informacji: www.chopinmaraton.pl. Bilety oraz karnety na wydarzenie można kupować pod adresem: https://polskieradio.bilety24.pl

Spot zapowiadający Maraton Chopinowski
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne