REKLAMA

Legendarny spektakl najsłynniejszej operetki świata w kinach w całej Polsce. „Zemsta nietoperza” z Wiener Staatsoper

Liczącą już kilkadziesiąt lat inscenizację (premiera w 1980 roku) wyreżyserował dla wiedeńskiej sceny Otto Schenk. Ta bardzo klasyczna „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa syna uznawana jest za wzorzec wystawiania operetki. Spektakl zarejestrowano na potrzeby kin w 2012 roku. Retransmisję z Wiedeńskiej Opery Państwowej ponownie będzie można obejrzeć w kinach sieci Multikino w całej Polsce.

Akcja dzieła rozgrywa się w noc sylwestrową. Na przestrzeni lat przez Wiener Staatsoper przewinęła się plejada gwiazd, występowała w niej m. in. Edita Gruberova, Lucia Popp, Brigitte Fassbaender, Karita Mattila czy Walter Berry. Przedstawienie było pokazywane w austriackiej telewizji.

W retransmitowanym przez Multikino spektaklu biorą udział tak wspaniali artyści, jak m. in.: Kurt Streit, Michaela Kaune, Alfred Šramek, Zoryana Kushpler, Rainer Trost, Markus Eiche i Daniela Fally.

Operetka „Zemsta nietoperza” z Opery Wiedeńskiej © Michael Pöhn
Operetka „Zemsta nietoperza” z Opery Wiedeńskiej © Michael Pöhn

Roztańczonym i rozśpiewanym spektaklem dyryguje tym razem Franz Welser-Möst, jeden z najwybitniejszych dyrygentów operowych i operetkowych świata, na co dzień współpracujący między innym z Festiwalem w Salzburgu.

Trzy godziny świetnej zabawy przy dźwiękach walców, polek, czardaszy, galopów i marszy, przepiękne dekoracje i kostiumy, zabawna intryga i szampański humor – to wszystko czeka kinowych widzów. Polskie napisy opracowano na podstawie genialnego przekładu Juliana Tuwima.

Lista kin i bilety znajduje się tutaj.

Zwiastun „Zemsty nietoperza” z Opery Wiedeńskiej
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne