REKLAMA

Polscy artyści na świecie: Agnieszka Rehlis debiutuje w Walencji partią Ulryki w „Balu maskowym”

Polska mezzosopranistka występuje obecnie w Palau de les Arts Reina Sofia w Walencji w Hiszpanii. W „Balu maskowym” towarzyszą jej m. in. Francesco Meli, Anna Pirozzi i Franco Vassallo. Agnieszka Rehlis zaśpiewa Ulrykę pięciokrotnie. Spektakl 25 kwietnia 2024 roku będzie transmitowany na żywo w Medici.tv i pokazywany później na kanale Mezzo.tv.

To podwójny debiut Agnieszki Rehlis, która po raz pierwszy mierzy się z partią Ulryki, a także po raz pierwszy występuje w Palau de les Arts Reina Sofia w Walencji. Premiera „Balu maskowego” w Walencji z jej udziałem miała miejsce 21 kwietnia 2024 roku. Twórcami przedstawienia są Rafael R. Villalobos (reżyseria), Emanuele Sinisi (scenografia), Lorenzo Caprile (kostiumy) i Felipe Ramos (światła). Kierownictwo muzyczne sprawuje Antonino Fogliani, który w lipcu 2024 w Krakowie poprowadzi „Hrabiego Ory” Gioachino Rossiniego podczas VI edycji Royal Opera Festival.

W spektaklu występują także: Francesco Meli (Riccardo), Anna Pirozzi (Amelia), Franco Vassallo (Renato) i Marina Monzó (Oscar). Zaplanowano w tym sezonie 5 spektakli, ostatni odbędzie się 5 maja 2024 roku. Spektakl 25 kwietnia 2024 roku będzie transmitowany na żywo w Medici.tv i pokazywany później na kanale Mezzo.tv.

Francesco Meli (Riccardo) i Agnieszka Rehlis (Ulryka) w „Balu maskowym” w Walencji © Miguel Lorenzo, Mikel Ponce, Arts Fotografía
Francesco Meli (Riccardo) i Agnieszka Rehlis (Ulryka) w „Balu maskowym” w Walencji © Miguel Lorenzo, Mikel Ponce, Arts Fotografía

W tym roku polska mezzosopranistka wystąpiła z Krzysztofem Meisingerem podczas charytatywnego koncertu „Kolędy do nieba” w Krakowie, zaśpiewała Amneris w „Aidzie” w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie oraz partię altową w „Requiem” Giuseppe Verdiego w Zurychu u boku Krassimiry Stoyanovej pod dyrekcją Marco Armiliato. W kwietniu 2024 roku artystka po raz pierwszy wystąpiła jako Cieca, niewidoma matka tytułowej Giocondy na Wielkanocnym Festiwalu w Salzburgu z Anną Netrebko i Jonasem Kaufmana pod batutą Antonia Pappano. 

Agnieszka Rehlis wystąpi 13 maja 2024 roku w „IX Symfonii” Ludwiga van Beethovena w Warszawie z okazji 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. W koncercie wystąpi także Iwona Sobotka, Tadeusz Szlenkier i Tomasz Konieczny, Sinfonią Varsovią zadyryguje Henrik Nánási.W maju 2024 roku powróci do Warszawy jako Amneris, w tej partii pojawi się także na słynnym festiwalu Arena di Verona 20 i 23 czerwca 2024 roku, w partii Ramfisa wystąpi Rafał Siwek, dyrygować będzie Marco Armiliato.

W sierpniu 2024 roku zaśpiewa swoją pierwszą Cześnikową w koncertowym wykonaniu „Strasznego dworu” Stanisława Moniuszki podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Chopin i jego Europa”. Orkiestrą Europa Galante zadyryguje Fabio Biondi, a wystąpi także Artur Ruciński, Mariusz Godlewski, Krzysztof Bączyk, Agata Schmidt i Krystian Adam.

31 sierpnia 2024 roku wystąpi w Gruzji na inauguracji Tsinandali Festival, zaśpiewa w „Requiem” Giuseppe Verdiego wraz z Eriką Grimaldi, Charlesem Castronovo i Marko Mimicą, pod dyrekcją Gianandrea Nosedy.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne