REKLAMA

Polscy artyści na świecie: Bernadetta Grabias w premierze „Eugeniusza Oniegina” w Teatrze La Monnaie w Brukseli

Już 29 stycznia w Teatrze Królewskim La Monnaie / De Munt w Brukseli odbędzie się premiera nowej inscenizacji opery Piotra Czajkowskiego. W roli Łariny wystąpi polska mezzosopranistka, Bernadetta Grabias.

Bernadetta Grabias ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Łodzi, jest pedagogiem śpiewu na tej uczelni oraz solistką Teatru Wielkiego w Łodzi. Jej repertuar operowy obejmuje m. in. liczne role w operach włoskich Wolfganga Amadeusza Mozarta, Gioachina Rossiniego, Vincenza Belliniego, Gaetana Donizettiego, Giuseppe Verdiego, Giacomo Pucciniego i Francesco Cilei oraz francuskich Jacquesa Offenbacha, Camille Saint-Saënsa i Georgesa Bizeta.

Jest półfinalistką Międzynarodowego Konkursu Śpiewaczego Hansa Gabora Belvedere w Wiedniu (2006 rok) oraz półfinalistką prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Królowej Elżbiety Belgijskiej w Brukseli (2004 rok), na którym podczas kolejnej edycji w 2008 roku zdobyła III nagrodę. Do Brukseli powróciła w 2020 roku, aby wystąpić w Teatrze Królewskim La Monnaie De Munt w roli Brigitty w „Umarłym mieścieEricha Korngolda.

Już 29 stycznia wystąpi tam w roli Łariny w premierze „Eugeniusza Oniegina”. Istotą inscenizacji Laurenta Pelly’ego będą sfrustrowani ludzie, przedstawieni jako zabawki losu. Minimalistyczna scenografia ma podkreślić ich smutek, jednocześnie zapewnić tło sprzyjające ekspresji ich uczuć i wewnętrznych udręk. Stronę muzyczną premiery przygotowuje Alain Altinoglu.

W roli tytułowej wystąpią Stephane Degout i Yuriy Yurchuk, Tatianę zaśpiewają Sally Matthews i Natalia Tanasii, zaś rolę Leńskiego wykonają Bogdan Volkov i Sam Furness. Zaplanowano jedenaście spektakli w dniach 29 i 31 stycznia oraz 1, 2, 4, 5, 7, 9, 10, 12 i 14 lutego. Spektakl jest przygotowywany w koprodukcji z Duńską Operą Królewską w Kopenhadze.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne