REKLAMA

„Giselle” w prapremierowej choreografii. Retransmisja baletu z Paryża 27 kwietnia w sieci Multikino w całej Polsce

Już 27 kwietnia KinoMaestro.pl pokaże w sieci Multikino romantyczny balet „Giselle” do muzyki Adolphe’a Adama. Będzie to spektakl przygotowany przez jeden z najlepszych zespółów baletowych świata – tancerki i tancerzy Opéra national de Paris.

Francuski balet fantastyczny „Giselle” to ukoronowanie stylu romantycznego w balecie. Wieśniaczka Gizela zakochuje się w przystojnym młodzieńcu, nie wiedząc, że to książę Albert w przebraniu. Książę nie może ożenić się z ubogą panną, ma już zresztą narzeczoną. Gdy prawda wychodzi na jaw, Gizela umiera z rozpaczy i dołącza do wił – duchów dziewcząt, które zmarły przed ślubem.

„Giselle” miała zresztą swoją światową prapremierę w Paryżu, w nieistniejącym już budynku Académie royale de musique. Retransmitowany spektakl jest grany w eklektycznym Pałacu Garniera w Paryżu.

„Giselle”. Choreografia: Jean Coralli / Jules Perrot. Fragment spektaklu

Spektakl jest próbą odtworzenia prapremierowej choreografii tego dzieła, której autorami byli Jean Coralli i Jules Perrot. Rekonstrukcji podjęli się dwaj wybitni choreografowie: Patrice Bart i Jewgienij Poliakow. Na scenie zobaczymy też klasyczne kostiumy i dekoracje. W role Gizeli i Alberta wcielili się pierwsi soliści Paryskiej Opery Narodowej: Dorothée Gilbert i Mathieu Ganio. 

Przedstawienie przygotowane przez balet Opéra national de Paris trwa około 2 godzin i 25 minut (w tym jedna przerwa). Retransmisja, na którą zaprasza Kino Maestro.pl odbędzie się w sieci Multikino o godz. 18.00. Bilety można kupić tutaj.

„Giselle”. Fragment spektaklu. Tańczą: Dorothée Gilbert i Mathieu Ganio
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne