REKLAMA

„Zaczarowany świat Bogusława Kaczyńskiego” w Centrum Paderewskiego

Koncert, który odbędzie się w niedzielę 6 listopada o 17.00 w Kąśnej Dolnej organizowany jest we współpracy z Fundacją ORFEO im. Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie. Będzie to uczczenie 80. rocznicy urodzin Bogusława Kaczyńskiego, wielkiej osobowości polskiej kultury.

„Zaczarowany świat Bogusława Kaczyńskiego” inauguruje szóstą edycję Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc. Festiwal odbywający się od 2017 roku ma na celu promocję kultury, sztuki i historii. W poprzednich latach w wydarzeniu wzięli udział m.in.: Krzysztof Książek, Ewa Biegas, Grzegorz Biegas, artyści Opery Śląskiej i Opery Krakowskiej oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Podczas wieczoru wystąpią gwiazdy scen muzycznych: Grażyna Brodzińska, Iwona Socha, Adam Sobierajski, Jacek Jaskuła i zespół Strauss Ensemble pod dyrekcją Artura Jaronia. Koncert poprowadzi Krzysztof Korwin-Piotrowski, dyrektor artystyczny Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. A zabrzmią przeboje muzyki operetkowej, dzieła E. Kalmana, J. Straussa, F. Raymonda, F. Lehara, J. Offenbacha i N. Dostala. Nie zabraknie też piosenek Bronisława Kapera i Roberta Stolza.

11 listopada o godzinie 17.00 melomani będą mogli uczestniczyć w koncercie „Lata dwudzieste… Lata trzydzieste…” z najpiękniejszymi piosenkami polskiej muzyki międzywojnia. Wystąpią: Anna Lasota, Jacek Wójcicki, Marcin Jajkiewicz, Jakub Milewski i Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy.

Integralną częścią festiwalu są lekcje patriotyczne w formie spektaklu teatralnego, skierowane do starszych klas szkół podstawowych (klasy 7 i 8) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. W tym roku młodych widzów czeka niezwykłe widowisko – poetycka walka Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. „Pojedynek Wieszczów. Gala Mistrzów Polskiego Romantyzmu” odbędzie się w dniach 8-10 listopada (godziny 10.00 i 12.00, łącznie sześć spektakli). Udział w tych wydarzeniach jest bezpłatny.

Od 8 do 30 listopada w ramach festiwalu można będzie zobaczyć także wystawę „Paderewski Superstar”. Ekspozycja została przygotowana na zamówienie XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (2019) przez Justynę Szombarę i Annę Salamon z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Bilety koncertowe w cenie 40 zł są dostępne na stronie www.centrumpaderewskiego.pl. Więcej informacji dotyczących „Zaczarowanego świata Bogusława Kaczyńskiego” można znaleźć tutaj.

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne