REKLAMA

„Muzyka z ekranu”. Kolejny koncert Stowarzyszenia im. Richarda Straussa ramach projektu „Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku”

Kiedy mówimy o historii dolnośląskiego (i wrocławskiego) życia twórczego, przywołać możemy wiele wybitnych postaci różnej narodowości, które na przestrzeni wieków tworzyły kulturowy krajobraz regionu, a dziś stanowią punkt odniesienia również dla artystów współczesnych.

Po entuzjastycznie przyjętych recitalach Iryny Zhytynskiej i Ashota Babrouskiego (Wrocław, listopad 2022) oraz Ewy Vesin i Justyny Skoczek (Świdnica, grudzień 2022), których programy inspirowane były kompozytorami romantycznymi związanymi z Dolnym Śląskiem, Stowarzyszenie im. Richarda Straussa zaprasza na pierwszy w 2023 roku koncert w ramach projektu „Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku” – nieco odmienny stylistycznie, ale równie ciekawy muzycznie.

Czy wiecie, który światowej sławy polski muzyk i kompozytor muzyki do 65 filmów mieszkał w Wałbrzychu? Które oglądane do dziś seriale kręcone były na Dolnym Śląsku, a które (prawie) Oscarowe filmy – w miastach regionu? Która znana solistka urodzona we Wrocławiu śpiewała (i występowała) w jednym z najpopularniejszych seriali lat osiemdziesiątych?

Tego dowiecie się już wkrótce: zapraszamy 16 czerwca (piątek) do Centrum Kultury i Edukacji Bakara we Wrocławiu na koncert „Muzyka z ekranu” w wykonaniu Kwartetu smyczkowego PAKAMERA, który tworzą artystki – Aleksandra Pawłowska (skrzypce), Dorota Pindur (skrzypce), Marzena Malinowska (altówka) i Monika Łapka (wiolonczela) – związane z Orkiestrą NFM Leopoldinum.

Podczas wieloletniej współpracy z tym renomowanym zespołem instrumentalistki miały okazję doskonalić umiejętności w zakresie kameralistyki pod okiem wybitnych postaci sceny muzycznej – Ernsta Kovacica, Jerzego Maksymiuka, Güntera Pichlera i wielu innych.

Plakat © Bakara, czerwiec 2023
Plakat © Bakara, czerwiec 2023

W programie wydarzenia, na który wstęp jest wolny (bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie CKiE Bakara), znajdą się najpiękniejsze i najpopularniejsze melodie z dużego i małego ekranu – muzyka m.in. z filmów i seriali: „Ojciec chrzestny”, „Amelia”, „Zapach kobiety”, „Harry Potter”, „Trędowata”, „Psychoza”, „Noce i dnie”, „Dziecko Rosemary”, „Zimna wojna”, „Lalka” oraz wielu innych. Koncert „Muzyka z ekranu” w ramach projektu „Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku” finansowany jest ze środków Gminy Wrocław oraz Spółdzielni Mieszkaniowej Metalowiec.

Koncert odbędzie się 16 czerwca 2023 roku (piątek), o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Edukacji Bakara we Wrocławiu, ul. Różana 4-6. Bezpłatne wejściówki do odebrania w CKiE Bakara od 1 czerwca (tel. 71 363 24 55 lub 71 332 93 10).

reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne