REKLAMA

„Głos serca dla Ukrainy 2023”. Charytatywny koncert operowy we Wrocławiu

Stowarzyszenie im. Richarda Straussa oraz Fundacja Ukraina zapraszają 22 stycznia (niedziela) do gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego na wyjątkowy koncert charytatywny, w którym wystąpią znani artyści operowi. To drugie takie wydarzenie (pierwsze odbyło się w kwietniu 2022) organizowane przez te wrocławskie organizacje pozarządowe, którego celem jest publiczna zbiórka pieniędzy dla ofiar wojny w Ukrainie.

W koncercie w zabytkowym wnętrzu Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego zaśpiewają soliści, którzy występują na scenach polskich i europejskich: Joanna Moskowicz (sopran), Iryna Zhytynska (mezzosopran), Rafał Bartmiński (tenor) i Jerzy Butryn (bas baryton). Na fortepianie towarzyszyć im będą pianiści: Ashot Drnayan-Babrouski i Katarzyna Neugebauer.

Program wydarzenia to autorska propozycja artystów, którzy przygotowali arie i duety zarówno ze znanych operetek (w końcu mamy karnawał!), jak i klasyczne pozycje operowe nieczęsto wykonywane na kameralnych koncertach. Usłyszymy m. in. arię Stefana „Cisza dokoła” ze „Strasznego dworu” Stanisława Moniuszki, „Duet kwiatów„ z opery „Lakmé” Léo Delibesa, wesoły czardasz Rozalindy i kuplety Księcia Orłowskiego z „Zemsty nietoperza” Johanna Straussa, monumentalną arię księżnej de Bouillon z „Adriany Lecouvreur” Francesca Cilei, wzruszającą scenę Króla Filipa „Ella giammai m’amo” z „Don Carlosa” Giuseppe Verdiego, a także pieśni neapolitańskie, ukraińskie oraz… nieśmiertelne „Brunetki, blondynki”.

Koncert jest niebiletowany. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą finansowo wesprzeć ofiary wojny w Ukrainie, a jednocześnie wziąć udział w niezapomnianym wydarzeniu muzycznym. Uprzejmie informujemy, że wolontariusze podczas wydarzenia przyjmować mogą wyłącznie gotówkę. Sugerowana wartość cegiełki na ten wyjątkowy koncert waha się od 30 do 50 złotych.

Charytatywny koncert operowy „Głos serca dla Ukrainy 2023” odbędzie się 22 stycznia 2023 roku (niedziela), o godz. 17:00 w Oratorium Marianum (Uniwersytet Wrocławski, Plac Uniwersytecki 1, wejście główne – przez niebieskie drzwi od strony ul. Więziennej).

Na koncert zapraszają Stowarzyszenie im. Richarda Straussa oraz Fundacja Ukraina.

Plakat „Głos serca dla Ukrainy 2023” © materiał nadesłany
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img
reklamaspot_img

Również popularne