Strona głównaRelacje Festiwal 2022

IV Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego

„Muzyczna podróż do Francji” w Telewizji Katowice. Gala finałowa 4. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego

W dwie soboty 18 i 25 lutego o godzinie 19.45 Telewizja Katowice pokaże premierowo dwie części programu „Muzyczna podróż do Francji” w reżyserii Krzysztofa Korwina-Piotrowskiego.

„Bogusław Kaczyński – z Białej Podlaskiej w Świat”. Relacja z finisażu wystawy

W niedzielę 8 stycznia 2023 roku o 15.00 odbył się finisaż wystawy „Bogusław Kaczyński – z Białej Podlaskiej w świat”, która przez ponad cztery miesiące gościła w salach Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej.

Finisaż wystawy „Bogusław Kaczyński – z Białej Podlaskiej w Świat”

W niedzielę 8 stycznia 2023 roku o 15.00 w Muzeum Południowego Podlasia odbędzie się finisaż wystawy „Bogusław Kaczyński – z Białej Podlaskiej w świat”. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Wernisaż odbył się w ramach 4. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego 5 września ubiegłego roku.

Zaczarowany Świat Operetki na tle historii Gliwickiego Teatru Muzycznego w Telewizji Katowice

W Sylwestra i Nowy Rok o o godz. 20.00 Telewizja Katowice zaprezentuje dwuczęściową relację z premiery widowiska muzycznego „Zaczarowany świat operetki”. W programie znajdą się nie tylko fragmenty koncertu, ale także materiały dotyczące bogatej historii gliwickiej sceny muzycznej.

„Zaczarowany świat Bogusława Kaczyńskiego” w Centrum Paderewskiego

Koncert, który odbędzie się w niedzielę 6 listopada o 17.00 w Kąśnej Dolnej organizowany jest we współpracy z Fundacją ORFEO im. Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie. Będzie to uczczenie 80. rocznicy urodzin Bogusława Kaczyńskiego, wielkiej osobowości polskiej kultury.

Koncert Operowy 4. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach

Fundacja ORFEO im. Bogusława Kaczyńskiego zaprasza na „Koncert operowy pamięci Bogusława Kaczyńskiego”. Wydarzenie odbędzie się w Sali Koncertowej, w siedzibie Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w sobotę 22 października 2022 roku o godzinie 18.00.

2 wydarzenia specjalne Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Gliwicach i Katowicach: Zaczarowany Świat Operetki...

W Teatrze Miejskim w Gliwicach, 1 i 2 października o 18.00 odbędzie się premiera widowiska muzycznego „Zaczarowany świat operetki”. W Akademii Muzycznej w Katowicach 22 października o 18.00 odbędzie się Koncert operowy pamięci Bogusława Kaczyńskiego.

Sentymentalna uczta duchowa. Koncert „Powróćmy jak za dawnych lat” na 4. Festiwalu im. Bogusława...

Wyjątkowym wydarzeniem 4. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego stał się koncert „Powróćmy jak za dawnych lat”, oparty na dobrze znanych, ale jakże pięknych szlagierach filmowych z lat trzydziestych minionego wieku, wspaniałych ariach operetkowych oraz miłych dla ucha piosenkach tuzów estrady.

Finałowa gala pełna wzruszeń. Ostatni wieczór 4. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego

Wyjątkowo udany, choć inny, bardziej urozmaicony repertuarowo od poprzednich edycji, okazał się ostatni koncert Festiwalu. 11 września amfiteatr w Białej Podlaskiej wypełnił się szczelnie spragnioną artystycznych wrażeń publicznością.

Poruszający dramat społeczny w spektaklu bialskiego Teatru Słowa

Działający przy Bialskim Centrum Kultury Teatr Słowa świętuje w tym roku jubileusz 20-lecia istnienia. Grupa entuzjastów teatru w różnym wieku specjalizowała się niegdyś w inscenizacjach polskiej klasyki dramatycznej. Natomiast od 4 lat współpracuje z bialskim autorem Jackiem Danilukiem.